Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'.

Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby.

Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.

Zaslal: Kamila Prousková, 17.03.2018 v 01:03

Praha 4-

Mezivrší, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 19.03.2018 09:48

Vážená paní Prousková,

Jak již zmiňujete schodiště bylo uzavřené z důvodů havarijního stavu na žádost vlastníka v zastoupení TSK hl.m.Prahy a.s. Za schůdnost je odpovědný vlastník nebo správce komunikace, povinnost za prohlídku stavu komunikace je mu také svěřena. Váš dotaz byl předán k doplnění TSK hl.m.Prahy a.s.

Přeji hezký den

Petr Vlasák
Vedoucí oddělení dopravy ÚMČ Praha 4



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.10.2018 21:35

Vyjádření Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s.:

"Dobrý den, schodiště bylo uzavřeno na základě Rozhodnutí Silničního správního úřadu MČ Praha 4. TSK připravuje opravu, která je zařazena na r. 2019."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

KP: Podle informací z Oddělení oblastní správy Jih TSK: Podán podnět na rekonstrukci investičnímu odboru TSK. Takže by to měla být větší - celková rekonstrukce stavebního charakteru. Tím pádem musí projít několika schváleními a stavebním povolením. Tudíž realizace spíše v nedohlednu...
22.03.2018 v 11:27    

KP: Dobrý den,
je nějaký vývoj v této záležitosti? Schody jsou pro pěší dopravu v této lokalitě poměrně důležité.
Děkuji
KP
18.09.2018 v 14:29    

Chodci Sobě: Řešení podnětu jsme urgovali na MHMP, čekáme na odpověď.
20.09.2018 v 01:41    

Petr N: Je možné nějakým způsobem předat požadavek k budoucí rekonstrukci? Rádi bychom viděli možnost jízdy s kočárky. Často v okolí s dětmi chodíme a výrazně by to zkrátilo cestu. Navíc i alternativní cesta z ulice v Mezivrší je pro kočárky naprosto nevhodná a musíme chodit po silnici. Děkuji.
21.09.2018 v 20:38    

Chodci Sobě: Podnět byl opět předán na TSK HMP.
23.09.2018 v 22:24    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Mezivrší, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nevýrazné značení přechodu

Praha 4, 14. červen 2013 Vyřešený

Chodník Ostrovského u školy

Praha 5, 10. listopad 2015 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty