Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Zaslal: Martin Tregl, 06.02.2018 v 20:55

Praha 10-
 
 

Volyňská, Praha 10

Aktualizace podnětu

12.02.2018

Martin Tregl přidal následující aktualizace podnětu:

Děkuji Vašemu portálu i Ing. Čechovi za rychlou reakci.
Vozidlo tam stojí stále a pomaloučku se mění ve vrak (i když kritéria vraku ještě nesplňuje - zatím jen ulomený stěrač, ohnutá zrcátka a SPZ). Nicméně tento vývoj nasvědčuje tomu, že se nejedná jen o roztržitého majitele, ale o odstavení nepotřebného vozidla (lepší místo si opravdu nelze vybrat). Předpokládám, že odtah je kvůli legislativě nereálný a těším se na vyznačení zákazu zastavení. Doufám totiž, že za účelem provedení značení bude vozidlo konečně odtaženo a my zase budeme moci používat chodník.



29.08.2018

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Dle nových informací byla na místě vyznačena žlutá čára, víc již ze strany MČ provést nelze.
Budeme rádi za info, co praví současná zkušenost uživatelů – předem díky!




03.09.2018

Martin Tregl přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
vodorovné značení je skutečně realizováno, zatím tam nikdo nestojí. Tak doufejme, že to bude dostatečné.




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 07.02.2018 15:28

Dobrý den,

vyznačení zákazu zastavení se právě projednává, viz http://byty.praha10.cz/eDeska/eDeskaDetail.jsp?detailId=62113.

Pokud majitel vozu nezareaguje na výzvu za stěračem od městské policie, věc se postoupí magistrátu. Magistrát vyzve provozovatele vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky, která se stanoví ve stejné výši jako pokuta, kterou lze uložit příkazem na místě.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petra Valášková: Jak se prosím případ vyvíjí? Uplynuly již čtyři měsíce.
06.06.2018 v 13:32    

Baxa Karel: Dobrý den pane Čechu,
prosím o situační zprávu jak se tento případ vyvíjí k 29. červenci 2018.
Děkuji předem
Baxa
29.07.2018 v 18:41    

Chodci Sobě: Děkujeme za aktualizaci, snad značení pomůže, podnět si dovolujeme přesunout do vyřešených.
03.09.2018 v 23:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Volyňská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Vršovická-přechod

Praha 10, 23. duben 2015 Vyřešený

Chodník zatarasený parkujícími auty

Praha 1, 08. březen 2017 Zaslaný

Parkování na chodníku na Klárově

Praha 1, 17. červenec 2016 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty