Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Zaslal: Elmar Tausinger, 17.01.2018 v 07:21

Praha 10-

Omská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.01.2018 17:21

Dobrý den,

jediným řešením této situace by bylo, kdyby si vlastník komunikace ochránil zeleň např. nízkým zábradlím. Nelze to však požadovat po oblastní správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, která má zajišťovat schůdnost a sjízdnost. Bylo by proto vhodné požadavek uplatnit přímo u hlavního města Prahy, a to odboru hospodaření s majetkem (http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=708), či odboru rozvoje a financování dopravy (http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?divisionId=179) .

(Pozn. Chodci sobě: Předáváme na MHMP.)

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 22.01.2018 17:18

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

velice Vám děkujeme za zaslaný podnět týkající se rozježděného chodníku.
Tento byl naším prostřednictvím okamžitě předán k zajištění nápravy na příslušného správce.

S pozdravem a přáním pěkného dne

za tým zmente.to

Martina



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 09.04.2018 15:00

Ke komentáři p. Patrika ze dne 8. 4. 2018:

Dobrý den,

nejsem si jist, zda by to vyšlo s ohledem na legislativou a normami požadované šířky průchozího profilu.
Každopádně by se musel najít investor (vlastník HMP), který by připravil projektovou dokumentaci, zajistil si stavební povolení a stavbu realizoval.
(Pozn. Chodci sobě: Zasíláme k vyjádření na MHMP).

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.04.2018 20:31

Nová reakce z MHMP po znovuzaslání podnětu:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne
za tým zmente.to
Renata



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.04.2018 00:29

Vyjádření příslušného oddělení Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a. s.:

"Dobrý den,

stížnost byla předána na oddělení Městské policie hl. m. Prahy a přislíbena spolupráce tak jako v ulici Kodaňské a Květnické. Upozornění na zákaz parkování jsme pověsili na sloupy veřejného osvětlení. V případě zařazení chodníku do chodníkového programu navrhneme provést zrušení prostoru zeleně. V současné době jsme udělali maximum pro to, aby zde nebyl porušován zákon. Finanční prostředky na údržbu zeleně jsou určeny jen na pravidelné sekání a řezání stromů a keřů."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Patrik : V ulici omska v době konání akce ve škole, se nedá zaparkovat. Lidé, kteří v této ulici bydlí nemohou zaparkovat. Strážníci to ignorují. Po rekonstrukci jednoho baráku v této ulici, bude parkování horsi. Nebylo by tedy lepsi udelat prave na tomto místě dalsi parkovací místa?
07.04.2018 v 21:39    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Omská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Strom přerůstající do chodníku

Praha 10, 10. červenec 2013 Vyřešený

Zarostlý chodník v Bošické ulici

Praha 10, 06. září 2013 Vyřešený

Díra a rozházené kostky okolo v Mikulášské ul.

Praha 1, 02. březen 2015 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty