Parkoviště bez chodců v NC Eden

Víte, že podle aktuálního dopravního značení se nesmí v podzemním parkovišti Nákupního centra Eden pohybovat chodci? Vlastně ani nesmí vystoupit z auta. Je to samozřejmě nesmysl, ale dopravní značka to jednoznačně zakazuje. (Značka IZ8a Zóna s dopravním omezením, v ní B30 Zákaz vstupu chodců). Správce areálu to určitě myslel jen na vjezd, ale výsledek je jiný.

Zaslal: Anonymní uživatel, 14.12.2017 v 18:29

Praha 10-

Vršovická, Praha 10

Aktualizace podnětu

01.01.2018

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Zákaz vstupu chodců je ze zónové značky odstraněn. Děkujeme za spolupráci Ing. Čechovi z ÚMČ Praha 10 a přejeme hezký nový rok!
19.08.2018

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Vyřešeno, původně jen přelepili zákaz vstupu chodců v zónové značce, teď už je vyměněna celá.

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 18.12.2017 21:44

Dobrý den,

značka by opravdu měla být osazena samostatně, aby platila pouze pro přístup vjezdem pro vozidla, a nikoliv celém prostoru garáží.

Kontaktoval jsem správce objektu, přislíbil mi sjednat nápravu.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech

Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Patrik: Podle mě pouhá snaha o dělání senzace ve stylu fotka Metro za 300 Kč a ještě ke všemu dost hloupá, spíše tím přiznáváte elementární neznalost dopravních předpisů (doufám, že nemáte řidičák a nemohu vás tak potkat na silnici za volantem). Ta značka neříká přece nic jiného, než že nesmíte jít jako chodec do garáží OC EDEN tím vjezdem pro auta, to je samozřejmě zcela v pořádku, tam chodec nemá co dělat. Naopak dostat se na parkoviště přístupy pro chodce (výtahy/eskalátory z prostoru obchodního centra) je zcela legální, a pak se tam může každý po parkovišti normálně pohybovat, jak se mu zlíbí (za dodržení všeobecných podmínek bezpečnosti). Tak prosím příště více přemýšlejte, než něco někam zase budete senzachtivě psát.
15.12.2017 v 07:36    

Petr Novák: Pane, přečtěte si v předpisech, co znamená ZÓNA. a NECHTE SE PŘEZKOUŠET. Autor příspěvku výše jasně píše, že záměr byl určitě zcela jiný, ale značka je špatná. Takhle to vyznívá jen jako humor a předpokládám, že to tak i bylo publikováno.
Pro zákaz vstupu chodců do vjezdu měla být značka B30 (to je ta kulatá červená s panáčkem ...) samostatná, ne v rámečku Zóna.
15.12.2017 v 07:44    

Patrik: Ta zóna je tam možná trochu matoucí, ale platí to např. pro zkracovače cesty, kteří se snaží dosat do garáží dostat pěšky vjezdem pro auta, příp. třeba i pro spolujezdce, že nesmí vystoupit z auta u turniketu na nájezdu v prvním patře a běhat tam mezi ostatními přijíždějícími nebo odjíždějícími auty, zatímco řidič jede zaparkovat do spodního patra apod. V okamžiku legálního zaparkování/odstavení vozidla na vyznačeném parkovacím místě už od něj odejít přes plochu parkoviště samozřejmě můžete, aniž byste cokoli porušoval.
15.12.2017 v 07:52    

Patrik: Máte pravdu, v zóně by ten zákaz chodců být neměl, pak to platí na celou oblast za značkou, omlouvám se, tentokrát si sypu popel na hlavu, měl jsem si příspěvek lépe přečíst (a pochopit). Ale stejně tam z auta budu po zaparkování vystupovat celkem v klidu dál. :-)
15.12.2017 v 14:33    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Vršovická, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty