Parkující auta na chodníku Národní třídy

Dobrý den,

na zúženém chodníku před kostelem sv. Voršily si navykli řidiči parkovat, přestože tam prochází hodně lidí, hlavně turistů, a je tam zákaz zastavení. Navíc blízké stání pro zásobování bývá obsazené déle než daných 15 minut, chybí u něj kontrola pomocí kotoučků s časem.
Navrhuji před kostelem i v jeho blízkosti montáž sloupků, aby zde řidiči nemohli parkovat, podobně jako dále u Kaňkova domu.

Zdroj fota: Mapy.cz.

S pozdravem,

Michal Kalina.

Zaslal: Michal Kalina, 16.11.2017 v 07:42

Praha 1-

Národní, Praha 1

Aktualizace podnětu

13.03.2018

Michal Kalina přidal následující aktualizace podnětu:

Čekal jsem také vyjádření MČ Praha 1. Po třech měsících se na místě nic nezměnilo. Hlavně dopoledne auta parkují i v úzkém prostoru před kostelem, viz přiložené foto.

Děkuji,
M. Kalina.




23.07.2018

Michal Kalina přidal následující aktualizace podnětu:

Povedlo se, na místě jsou již nějakou dobu sloupky, takže v úzkém místě již nelze stát na chodníku. Děkuji MČ i Chodcům sobě. Jen vznikl podle známé na místě problém se zásobováním místních podniků, ale snad i s tím se časem podaří vypořádat.
M. Kalina.




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 21.11.2017 15:35

Reakce z MHMP:

Dobrý den,

velice Vám děkujeme za podnět, který se týká špatného parkování. Tento podnět byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile jej obdržíme, budeme Vás ihned kontaktovat.

Přejeme krásný úterní den
za tým zmente.to
Blanka



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 09.12.2017 17:39

Dobrý den,

níže předáváme vyjádření ředitelství Městské policie:

Převzali jsme Váš podnět ze dne 21. listopadu 2017. V souladu s ustanovením § 2 písm. d) zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, se strážníci Městské policie hl. m. Prahy (dále jen „MP") podílejí na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v rozsahu stanoveném zákonem, jejich stěžejním úkolem je především zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v rámci působnosti obce.
Pro informaci a přijetí případných vlastních opatření v rámci výkonu služby a pravomocí, které má MP zákonem vymezeny, byl podnět postoupen dle místní příslušnosti Obvodnímu ředitelství MP Praha 1.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Blanka
za tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 14.03.2018 14:13

Chodci sobě:
Podnět jsme poslali, stejně jako tým zmente.to, na OŘ MP Praha 1 s prosbou o vyjádření.

Zde opět pokyn z MHMP: V případě aktuálního zjištění jakéhokoliv protiprávního jednání doporučujeme ihned oznámit takovou skutečnost prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 156 na Centrální operační středisko MP, které pak učiní další opatření k zajištění bezprostřední nápravy nežádoucího stavu...

Víme, problém to neřeší. Moc ale nevíme, co s tím dál, ale zkusíme se znovu obrátit na MČ Praha 1.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.03.2018 21:16

Dobrý večer, zde potěšující reakce z MČ Praha 1:

Děkujeme za dotaz. S instalací antiparkovacích sloupků v tomto místě počítáme v průběhu první poloviny tohoto roku.

Ludvík Czital
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha 1



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Emil Fluskander: Nechcete, Kalino, vstoupit do služeb MP? Kontrola kotoučů by mohla být váš první případ.. No?
09.01.2018 v 13:39    

Michal Kalina: Bohužel k nápravě nedošlo, dnes opět parkovalo auto před vstupem do kostela. Sloupky by jistě vyřešili situaci lépe, než MP s údajným podstavem strážníků.
Ad Emil Fluskander: Nechci, ale platím si je z daní, tak bych rád, aby svou práci dělali pořádně. Významnější pro mne však byla první část podnětu.
10.01.2018 v 13:41    

Emil Fluskander: To nevyřeší ani 1000 sloupků. Sloupky se vždy dají objet. Sám jem tam by nucen na 5minut zastavit, když jsem nadkládal materiál. nikde jinde to nejde.
11.01.2018 v 15:12    

Michal Kalina: Sloupky před vstupem do kostela nebude osobním autem či dodávkou možné objet, neb se tam zkrátka již auta nevejdou (chodník bude široký nějakých 1,5 metru). To by připadalo v úvahu jen dál, kde je již chodník širší, ale tam není takový problém projít, pokud tam někdo parkuje,
14.01.2018 v 15:12    

Michal Kalina: Myslím, že to není věc tolik Městské policie, jako MČ či magistrátu, které nechaly rekonstruovat část ulice směrem ke Spálené. Snad by nebylo tolik náročné dát na pomezí chodníků sloupky, jaké jsou nyní např. u Kaňkova domu apod. Rozhodně by to věc řešilo lépe, než lístečky za stěračem. Ty se zdá nepomáhají...
14.03.2018 v 16:58    

Chodci Sobě: Děkujeme za aktualizaci podnětu, skvělá zpráva!
24.07.2018 v 08:50    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Národní, Praha 1

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.