Nebezpečné přecházení ul. Ke Stáčírně - velmi chybí semafor pro chodce

Dobrý den,
chtěli bychom opět upozornit na opravdu náročné a nebezpečné přecházení ulice Ke Stáčírně. Nejsou zde přechody se semafory, ani retardéry, provoz je velmi intenzivní (páteřní komunikace) a prakticky nikdo nedodržuje předepsanou rychlost 30 km/h. Přecházení jak na úrovni ulic Pištěkova, tak Donovalská je značně ztíženo blízkostí autobusových zastávek, často zde navíc vznikají nepřehledné situace, kdy jsou auta čekající na odbočení doleva podjížděna právě přes autobusovou zastávku, atd. Přecházení je zde „o nervy“ i pro dospělého, natož pro děti. Opravdu by pomohl alespoň jeden přechod se semaforem v této lokalitě, který by umožnil bezpečnou cestu přes silnici, která rozděluje celou oblast na dvě části. Je evidentní, že cedule s omezenou rychlostí či šrafování před přechodem prostě v těchto podmínkách nefunguje, a proto bychom ocenili, kdyby město zajistilo takové opatření, které umožní bezpečné přecházení v PRAXI, nikoliv jen podle norem.

Dřívější odpověď k tomuto tématu ve smyslu 'provedli jsme zde 12 kontrol' situaci bohužel neřeší, nehledě na to, že zde denně jezdíme, ale hlídku PČR zde nikdy nevidíme...

Děkujeme.

Zaslal: Anonymní uživatel, 24.09.2017 v 23:07

Praha 11-
 
 

Ke stáčírně, Praha 11

Aktualizace podnětu

03.12.2018

Petr Horák přidal následující aktualizace podnětu:

Ano je to tak. Dnes smrtelná nehoda viz.
https://praha.idnes.cz/praha-senior-chodci-nehoda-dest-policie-d9z-/praha-zpravy.aspx?c=A181203_085330_praha-zpravy_nuc
Kolik lidí to tady ještě bude muset odskákat, aby někdo něco udělal?

Petr Horák



11.01.2022

Mgr. Martin Duška přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

úpravu přecházení u křižovatky Ke Stáčírně - Donovalská urguji u TSK od svého nástupu do funkce. Bylo mi přislíbeno, že v příštím roce se snad dočkáme realizace. Důvodem je směr na ZŠ Donovalská. Sám bych byl rád, aby již byl tento přechod vyřešen.

S úctou

Mgr. Martin Duška | Úřad městské části Praha 11
radní pro dopravu a otevřenou radnici



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 16.10.2017 18:30

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,
velice Vám děkujeme za váš podnět, který se týká možného zřízení semaforu. Tento byl naším prostřednictvím předán příslušné instituci k vyjádření.

Přejeme krásný zbytek dne
Za tým zmente.to
Viktorie



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 16.11.2017 07:36

Dobrý den,

Váš podnět jsme předali příslušné instituci, nicméně stále čekáme na vyjádření. Žádáme vás tedy o trpělivost, odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Děkujeme za pochopení,
tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 03.07.2018 23:34

Vážení,

pro Vaši informaci uvádíme, že na komunikaci Ke Stáčírně je větší množství přechodů pro chodce a jsou uvážlivě rozděleny po celé komunikaci.

Zřízení semaforu by také mohlo způsobit velké zpomalení dopravy na této komunikaci a tím zvýšení nežádoucích exhalací.

MČ Praha 11 není správcem předmětné komunikace a tento požadavek tedy nemůže řešit. Správcem je TSK hl. m. Prahy a. s. Této organizaci podnět předáme k posouzení a případnému řešení. TSK musí vstoupit v jednání ohledně SSZ s odborem dopravních agend MHMP.

Se srdečným pozdravem

Petr Lukeš, zástupce starosty MČ Praha 11



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.06.2019 05:24

Dobry den,

Prošetřím, co by se s tím dalo dělat. Děkuji za podnět.

Ing. Ondřej Prokop | Úřad městské části Praha 11
místostarosta pro majetek, investice a podporu podnikání



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.09.2019 17:27

Dobrý den,

vlastník komunikace TSK vyhodnotilo světelnou signalizaci jako nadbytečnou. Situaci budeme dále urgovat. Jako městská část nemůžeme investovat peníze do komunikací, které nám nepatří.

S pozdravem
Martin Duška
radní MČ Praha 11



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.01.2020 21:14

Informace od radního pro dopravu MČ Praha 11 Martina Duška:

Dobrý den,

zmíněný přechod bude stavebně upraven. Přibudou středové ostrůvky. Semafor zde nevznikne, došlo by k narušení plynulosti dopravy včetně autobusové MHD. Výsledek tedy není to co jste požadovali, přesto dojde ke zvýšeni komfortu přecházení díky novým ostrůvkům.



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 17.09.2020 20:44

Dobrý den,

k podnětu Nebezpečné přecházení ul. Ke Stáčírně – velmi chybí semafor bych rád doplnil následující:

Akce byla zařazena v BESIPU a je objednána u TSK, v tuto chvíli nemáme novější informace.

Martin Duška
radní pro dopravu a otevřenou radnici
Městská část Praha 11



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Anonym: Na co semafor? Naprosto zbytečný, akorát to bude brzdit provoz.
26.09.2017 v 18:30    

veronika: Na to, aby se tam dalo prejit! Kdyby ridici respektovali PRECHOD a 30 KM/H, aby se tam dalo prejit bez stazene zadnice, ze nas a nase deti sejmou blazni, kteri to vali smerem dolu sedmdesatkou a zurive netrpelive predjizdi autobusy vyjizdejici ze zastavky tesne u prechodu, tak by semafor opravdu nebyl potreba. Moje male deti umi prechazet i samostatne, ale tuto cestu kvuli bezohlednosti ridicu bohuzel prechazet zatim nemuzou. Az se tady budou ridici chovat jako v civilizovane zemi a nebudou si frustraci vybijet agresivni jizdou, tak semafory muzeme zrusit vsude. Nebudu proti:-)
13.10.2017 v 16:54    

jan šujan: V době "do školy" a "ze školy" je samozřejmě možné zvýšit bezpečnost a kázeň a to jak řidičů tak dětí. A to buď vyžádáním strážníka MP anebo zajistit "osobu pro dohled nad přecházením" cestou úřadu měst.části.
Taková osoba (např. důchodce) je proškolena a vybavena reflex.oblečením a může jí být vyplácena odměna.
V mnoha obcích to dobře funguje, není to nic proti ničemu, náklady nejsou velké. Asi by to vyžadovalo sepsat petici, pokud to rodiče opravdu trápí.
25.10.2017 v 09:50    

Ing. Tomáš Mikula: Od září 2017 se nám občanům, rodičům dětí, důchodcům, starým lidem nikdo z odpovědných institucí neodhodlal odpovědět, něco sem napsat, k žádosti o zřízení světelně řízeného přechodu pro chodce v ulici Ke stáčírně.
Kdo jsou vlastně ti odpovědní, které jsou to instituce? Že by třeba Praha 11 ?
Policie ČR ? TSK ?
Kdo ví!?
Možná čekají, až se tam stane nějaké neštěstí.
To se pak budou ronit politické krokodýlí slzy !!!
05.06.2018 v 23:15    

Chodci Sobě: Omlouváme se za pozdní aktualizaci podnětu, která se nám z nepochopitelných důvodů zatoulala. Napravujeme, pardon. :(
04.03.2019 v 20:38    

Vratislav Filler: Jako jestli s tím na radnici nikdo nic nebude dělat ani letos, tak tam uspořádejte řádně zmedializovaný protest a normálně tu ulici zablokujte davovým přecházením po přechodu. Tohle už je nehoráznost, že se o tom místě roky ví a stejně tu umírají děti. Přístup městské části k pěším by se měl po tomhle skandálu razantně změnit.

Když je tam 30 km/h, tak ten přechod může být klidně stavebně i vyvýšený do úrovně chodníku, sběrná komunikace nesběrná. Vůbec, tahle ulice potřebuje svůj tranzitní charakter dost výrazně upravit. Co kdyby si městská část zadala studii na její zklidnění?
09.03.2019 v 15:45    

Lála Myslíková: Takže politický "............." (zde si sami doplňte, co si o něm myslíte) Petr Lukeš, zástupce starosty MČ Praha 11 záležitost se srdečným pozdravem odpálkoval v červenci loňského roku do kopru !!!
Představte si tu hrůzu, podle jeho odpovědi, kdyby se nám zpomalila "doprava", a těch exhalací z té zpomalené dopravy!!!

Když tam zdechne chodec, nebo zařve malý školák, to je politickému "............." jedno!
Po devíti měsících už nám onen úžasný Petr Lukeš, zástupce starosty MČ Praha 11 nenapsal a asi nenapíše,
14.03.2019 v 17:29    

Daniel Kovář: Dopis pro starostu MČ 11:

Vám pane starosto Jiří Dohnale nevadí, že lidé na ulici Ke Stáčírně umírají ?!?
Viz. https://praha.idnes.cz/praha-senior-chodci-nehoda-dest-policie-d9z-/praha-zpravy.aspx?c=A181203_085330_praha-zpravy_nuc

Co myslíte, jste tu pro lidi, nebo lidi pro Vás?
Zmůžete se na nějaký reálný čin?
Dokážete ten zpropadený semafor zařídit?

Nebo opět to budou od Vás jen řeči, kecy, politické natřásání ??!!?
Nebo to hodíte na nějakého úředníčka?? To jsou takové vděčné hromosvody!

Za Vaše „nesmírně vděčné“ voliče

Daniel Kovář
14.03.2019 v 18:21    

Pavel Bervid: Dobrý večer pane Kováři,
už Vám pan Petr Lukeš, zástupce starosty MČ Praha 11 a nebo starosta Jiří Dohnal napsal? Napsal Vám co udělá? Napsal Vám nějaké termíny?
Je 16. května 2019 a uplynuly již dva měsíce od doby, kdy jste mu zde veřejně napsal
ať něco dělá a má reálné výsledky.
16.05.2019 v 23:29    

Lála Myslíková: Vypadá to, že zastupitelé Prahy 11 zahájili dlouhodobý lov bobříka mlčení a semafor pro chodce na ulici Ke Stáčírně nechtějí zařídit. Nepromluví a nepromluví.

Museli by se asi, chudáčci malí, zastat žadatele o semafor a tedy chodců, museli by jednat s policií České republiky, museli by jednat a prosazovat požadavek u odboru dopravních agend Magistrátu města Prahy a s Technickou správou komunikací. No, to by bylo opravdu těžké a náročné!

A jaký pak by asi z toho vytloukli politický kapitál?

A informovat dál občany o osudu tohoto případu na TSK? Nač?!??

Tak Dohnale, ztopoř se, a udělej něco pro lidi!!!
09.06.2019 v 17:43    

Myslíková: Dohnal, udělal něco za ten další měsíc pro lidi pro občany Prahy 11 ?
16.07.2019 v 12:33    

Martin Duška: Dobrý den,
Vlastník komunikace TSK vyhodnotilo světelnou signalizaci jako nadbytečnou. Situaci budeme dále urgovat. Jako městská část nemůžeme investovat peníze do komunikací, které nám nepatří.

S pozdravem Martin Duška
19.09.2019 v 13:06    

Veronika Horakova: Dotaz na pana Duška: Máte prosím k dispozici od TSK nějaké konkrétní odůvodnění, proč TSK považuje semafor za nadbytečný? Kdyby se tam někdo z TSK alespoň párkrát ve špičce podíval, viděl by, jak špatně se tam přechází a jak se tam hromadně ignoruje snížená rychlost. Předem děkujeme za informaci.
01.10.2019 v 13:06    

Martin Duška: Dobrý den,
Souhlasím s vámi že situace je zde pro chodce špatná, i proto po TSK žádáme aby zde umístili světelně řízený přechod. Nyní hledáme způsob jak TSK předat argumenty proč zde "semafor" umístit, přestože TSK tvrdí ,že zde chodci bez problému přejdou, protože zde je značka omezující rychlost na 30km/h. Jedna věc jsou dopravní značky, druhá věc je jak se dodržují. Jako radnice budeme o umístění světelného přechodu dále trvat.
10.10.2019 v 19:42    

Myslíková: Dobrý večer pane radní Martine Duško,

to co jste dnes napsal, tak to je aspoň malá jiskřička naděje. Doufám, že Vám a samosprávě Prahy 11 to úsilí a snaha vydrží.

A chtěla bych Vás požádat o zveřejnění statut Prahy, protože argumentujete "Jako městská část nemůžeme investovat peníze do komunikací, které nám nepatří", a přitom komunikace prý patří Praze jako celku? A prosím Praha 11 není určitý díl Prahy jako celku?

A TSK? Ty snad Praha platí a tím pádem jim i poroučí. Co má nějaká technická správa komunikací mluvit do toho, co vlastník komunikce chce na ní instalovat?

Jde nakonec jen o prachy. Když uznáváte, že tam semafor má být, tak Praho 11 daruj peníze na semafory "celé" Praze.

A navrhuji nechat tam nainstalovat cejchovaný a certifikovaný měřák rychlosti aut, zpřáhnout ho s automatickým vyhodnocovacím počítačem a ten pak přímo s tiskárnou
výzev k zaplacení pokuty a odevzdání řidičáku.

A Praha 11 navíc k bezpečnému provozu na komunikaci Ke Stáčírně vydělá pěkný prachy.
10.10.2019 v 20:13    

Martin Duška: Dobrý den, TSK má na starosti správu komunikací které patří Praze. Ulice Ke Stáčírně je na území Prahy 11, ale nepatří nám. Jejich hlavní argument je ona snížená rychlost na 30 km/h
23.10.2019 v 10:27    

Martin Duška: Dobrý den,
Zmíněný přechod bude stavebně upraven. Přibudou středové ostrůvky. Semafor zde nevznikne, došlo by k narušení plynulosti dopravy včetně autobusové MHD. Výsledek tedy není to, co jste požadovali, přesto dojde ke zvýšeni komfortu přecházení díky novým ostrůvkům.
20.01.2020 v 09:40    

VH: Dobrý den, pane Dušku, jsme sice rádi alespoň za nějaká opatření, ale nabízí se otázka, proč se v rámci úprav rovnou nepřistoupí k vybudování světelné křižovatky. Podobná místa, i mnohonásobně méně komplikovaná, zvlášť u zastávek MHD, mají v Praze naprosto běžně semafory. V tomto místě opravdu není jiná bezpečnější alternativa, kde přejít, semafor chybí v celém úseku Ke Stáčírně. V dané křižovatce vznikají velmi nepřehledné situace pro dospělého v pozici řidiče i chodce, natož pro dítě. Nemluvě o rychlosti aut řítících se po dlouhém rovném úseku. Nemá asi smysl zde popisovat konkrétní situace, jaké tam denně vznikají, stačí v daném místě v exponovaný čas sledovat provoz nebo tam jezdit. Pokud by byl semafor na tlačítko pro chodce, nedošlo by ani k obávanému zpomalení provozu, protože by v době menší intenzity pěších auta plynule jezdila. Funguje to tak bezproblémově na jiných místech v Praze, tak by mohlo i zde. Obáváme se, že ostrůvek nezajistí, aby auta dodržovala 30km rychlost, k tomu by je mohl snad donutit nějaký funkční retardér. Semafor proto považujeme jednoznačně za nejbezpečnější, nejpřehlednější a "nejčistší" řešení daného místa.
13.02.2020 v 09:17    

Vh: Prosíme o aktuální informace, kdy se toto místo upraví do bezpečnějšího stavu - viz avizované úpravy. Děkuji
24.08.2020 v 13:24    

Miloslava Vostrá: ad odpovědi pana radního Martina Duška, Praha 11
Odpoveď: 20.01.2020 21:14
Odpoveď: 17.09.2020 20:44

Jak to prosím vypadá a jak je to nadějné k 15. prosinci 2020 ?
Je už vypracovaná nějaká projektová dokumentace? Je už vydáno stavební povolení?
Prosím o reálné a aktuální informace.
15.12.2020 v 21:54    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Ke stáčírně, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící chodník před kolejí Volha

Praha 11, 06. duben 2016 Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce Klíčova - Pyšelská

Praha 11, 24. březen 2021 S odpovědí

Vjezd do ZŠ Burešova z ulice Žernosecká

Praha 8, 26. říjen 2017 S odpovědí

Nepřehledný přechod U Mrázovky x Na Cihlářce

Praha 5, 20. únor 2014 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty