Chybějící osvětlení místní komunikace

V ulici Bystrá, kde jsou chodci nuceni chodit jízdním pruhem z důvodu chybějícího chodníku a krajnice, chybí veřejné osvětlení a chodci skoro nejsou vidět.

Zaslal: David Strunz, 04.12.2016 v 23:17

Praha 20-

Bystrá, Praha 20

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 07.12.2016 12:36

Dobrý den.
Komunikaci Bystrá spravuje Technická správa komunikací hl.m. Prahy (TSK). Daný podnět je třeba směřovat tam. (Pozn. Chodci sobě: Pokusíme se předat.)

Na stavebním úřadě pochopitelně o tom problému víme a snažíme se v rámci našich možností apelovat na jeho vyřešení.

Dále je nám známo, že v současné době se projednává studie realizovatelnosti na podjezd pod železniční tratí Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, jejíž objednatelem je právě TSK. Snad v rámci tohoto projektu by mohlo dojít alespoň k částečnému řešení daného problému.

Richard Měšťan
vedoucí odboru výstavby a územního rozvoje
ÚMČ Praha 20



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 08.12.2016 14:02

Vážený pane Strunzi, moc děkuji za Váš dotaz.

Ulice Bystrá je velice problematická, to víme všichni, a možností, jak na takto úzké komunikaci vyšetřit bezpečnou jízdu, pohyb chodců i cyklistů mnoho není.

Nicméně samospráva zastoupená paní starostkou usilovně jednala ze Správou železniční cesty a podařilo se dohodnout, že by se v rámci stavby „Optimalizace trati Mstětice (mimo) – Vysočany (včetně)„ vyřešila i nejproblematičtější část ulice Bystrá, a to podjezd pod železniční tratí. V tomto plánovaném podjezdu by měl být i chodník pro chodce a místo na cyklostezku. A samozřejmě i osvětlení.

V současné době jednáme s největšími vlastníky areálů v Bystré, zda li by byli schopni učinit ústupky (pozemkové), abychom mohli nechat na záměr zpracovat dokumentaci. Ulice je úzká a část plánované stavby chodníků a cyklostezky muset vézt po pozemcích, které jsou nyní v soukromém vlastnictví majitelů areálů Chemo, Yugo...

Jednání s vlastníky je naplánováno na počátek příštího roku.

S přáním krásného dne

Věra Bidlová
Vedoucí odboru
Odbor životního prostředí a dopravy
Jívanská 635
193 00 Praha 9 - Horní Počernice



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

David Strunz: Dobrý den,

Díky za odpovědi. I když ulice Bystrá v místě křížení s železniční tratí není zrovna vhodně řešena, spíše mne zaujal úsek mezi ulicemi U Tabulky a Vlastibořská, kde není chodník a není zde osvětlení. Přitom se v tomto úseku poměrně často pohybují chodci a v noci jsou prakticky neviditelní. Chápu, že stavba chodníku je v nedohlednu, ale nebyla by šance na dohodu s majitelem přilehlého pozemku (Metrostav) na zřízení nějakého provizorního řešení podél jejich plotu z rozpočtu MČ (vykácení náletových dřevin a vytvoření štěrkové cestičky...)? Jak MČ, tak Metrostav by na takovémto řešení mohli mít zájem - Vám jde o život Vašich daňových poplatníků a prosperitu průmyslové zóny, jim jde o život jejich zaměstnanců a peníze investované do jejich lidského kapitálu...
S pozdravem,
David Strunz
27.12.2016 v 23:06    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Bystrá, Praha 20

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící chodník a cyklostezka mezi obcemi

Praha 20, 27. červen 2016 Zaslaný

Zapomenuté dlaždice na chodníku

Praha 4, 03. srpen 2014 Vyřešený

Málo svítící lampy

Praha 14, 02. prosinec 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty