Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.

Dobrý den.

Rozšířil se nám tu takový nešvar, a sice stání v křižovatkách. Normálně by to nebylo nic pro tento server, ale podívejte se na fotografii (foceno z přechodu). Auta stojí na přechodech, a i když je opatrně obcházíte, jinde do Vás ve snaze dostat ze se svízelné situace, do které si řidiči vlastní hloupostí dostali, do vás během přecházení najíždějí. U této křižovatky bydlím, takže jsem zažil již několik fyzických střetů během přecházení na zelenou. Jelikož je to situace opakující se denně, prosím o informaci, jakým způsobem zde bezpečné přecházení zajistíte. Díky, Jarda

Zaslal: Jaroslav Čehovský, 03.11.2016 v 10:11

Praha 9-

Čuprova, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.11.2016 09:48

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se jedná o místní komunikaci I.třídy, předávám Váš podnět na Odbor dopravních agend MHMP.
Obávám se, že se jedná o porušování dopravních předpisů, jelikož křižovatka Balabenka má vodorovné dopravní značení V12b v podobě žlutých křížů pro zamezení stání v křižovatce a dotaz by měl být spíše na Policii ČR.
Víme, že dopravní situace je v posledních dnech na hranici kolapsu, který je dle mého názoru zaviněn dopravním opatřením při vjezdu do tunelu Blanka, jelikož čas dojezdu v dopravní špičce Balabenka – Blanka je cca 40 min.

S pozdravem


Tomáš Holeček
radní pro životní prostředí a dopravu MČ
Rada MČ Praha 9
radní pro životní prostředí a dopravuPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 11.11.2016 10:56

Ke komentáři ze dne 8. 11. 2016:

Vážený pane Čehovský,

chápu, že bydlet u tak historicky frekventované křižovatky je očistec, nic méně jste se mohl obrátit přímo na mne a tím by odpadla diskuze prostřednictvím portálu chodcisobě.
Hlavním důvodem, proč se za poslední týdny zhoršila dopravní situace, je mnoho rozkopaných komunikací a především to, že došlo k dopravním opatřením při vjezdu do tunelového komplexu Blanka v podobě zapnutí světelných návěstidel, která nepouští automobily z Holešoviček a Povltavské.
Váš podnět jsem samozřejmě předal příslušnému odboru na MHMP. Nyní ještě pár slov k Vaši dotazům.
Ustavičně troubící autobus je plně v kompetenci Policie ČR, jelikož používání klaksonu na území HMP je zakázáno.
Pokud si myslíte, že jsou překračovány hlukové limity, doporučuji se obrátit na Hygienickou stanici HMP, která je v této věci kompetentní. Pokud dojde při měření k překročení hlukových limitů, měl byste se obrátit na RFD MHMP a požadovat taková opatření, aby překračování hlukových limitů bylo eliminováno.

S pozdravem

Tomáš Holeček
radní pro životní prostředí a dopravu MČ
Rada MČ Praha 9
radní pro životní prostředí a dopravuPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jaroslav Čehovský: Dobrý den. V12b je o křižovatku vedle - Českomoravská x Sokolovská x Čuprova, tady není. Upřímně nevěřím, že by V12b jakkoli pomohla, stejně, jako při ranní špičce nepomáhá tady u této výše zmíněné vedlejší křižovatky. Pokud není ve Vaší kompetenci, tak budu rád za zprostředkování problému i nátlak na jeho řešení směrem, kde tuto kompetenci mají.

Mimochodem, již jsem naznačil, že u této křižovatky bydlím. Když se podíváte na přiloženou fotografii z večerní špičky, najdete na ní vzadu zablokovaný autobus, jehož řidič je trvale opřený o klakson. Stejně jako ostatní řidiči autobusů z Palmovky. Nemám jim to za zlé, nic jiného v zablokované křižovatce dělat ani nemohou. Otázkou na Vás avšak je - pokud si domu pozvu měření hlukové zátěže, bude výsledek tohoto měření stále mimo kompetenci městské části? A tady se nebavím o "posledních dnech", jak zmiňujete, ale o celých dosavadních dvou letech, co zde bydlím. Děkuji za reakci, Jarda
08.11.2016 v 17:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Čuprova, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Pěšinky u Billy

Praha 9, 11. únor 2013 Zaslaný

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy

Praha 9, 16. leden 2018 Nově zaslaný

Chybějící přechod Florenc

Praha 8, 14. leden 2017 Zaslaný

Smazaný přechod na Evropské před Fitness BBC.

Praha 6, 17. květen 2016 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty