Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.

Dobrý den.

Rozšířil se nám tu takový nešvar, a sice stání v křižovatkách. Normálně by to nebylo nic pro tento server, ale podívejte se na fotografii (foceno z přechodu). Auta stojí na přechodech, a i když je opatrně obcházíte, jinde do Vás ve snaze dostat ze se svízelné situace, do které si řidiči vlastní hloupostí dostali, do vás během přecházení najíždějí. U této křižovatky bydlím, takže jsem zažil již několik fyzických střetů během přecházení na zelenou. Jelikož je to situace opakující se denně, prosím o informaci, jakým způsobem zde bezpečné přecházení zajistíte. Díky, Jarda

Zaslal: Jaroslav Čehovský, 03.11.2016 v 10:11

Praha 9-

Čuprova, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.11.2016 09:48

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se jedná o místní komunikaci I.třídy, předávám Váš podnět na Odbor dopravních agend MHMP.
Obávám se, že se jedná o porušování dopravních předpisů, jelikož křižovatka Balabenka má vodorovné dopravní značení V12b v podobě žlutých křížů pro zamezení stání v křižovatce a dotaz by měl být spíše na Policii ČR.
Víme, že dopravní situace je v posledních dnech na hranici kolapsu, který je dle mého názoru zaviněn dopravním opatřením při vjezdu do tunelu Blanka, jelikož čas dojezdu v dopravní špičce Balabenka – Blanka je cca 40 min.

S pozdravem


Tomáš Holeček
radní pro životní prostředí a dopravu MČ
Rada MČ Praha 9
radní pro životní prostředí a dopravu



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 11.11.2016 10:56

Ke komentáři ze dne 8. 11. 2016:

Vážený pane Čehovský,

chápu, že bydlet u tak historicky frekventované křižovatky je očistec, nic méně jste se mohl obrátit přímo na mne a tím by odpadla diskuze prostřednictvím portálu chodcisobě.
Hlavním důvodem, proč se za poslední týdny zhoršila dopravní situace, je mnoho rozkopaných komunikací a především to, že došlo k dopravním opatřením při vjezdu do tunelového komplexu Blanka v podobě zapnutí světelných návěstidel, která nepouští automobily z Holešoviček a Povltavské.
Váš podnět jsem samozřejmě předal příslušnému odboru na MHMP. Nyní ještě pár slov k Vaši dotazům.
Ustavičně troubící autobus je plně v kompetenci Policie ČR, jelikož používání klaksonu na území HMP je zakázáno.
Pokud si myslíte, že jsou překračovány hlukové limity, doporučuji se obrátit na Hygienickou stanici HMP, která je v této věci kompetentní. Pokud dojde při měření k překročení hlukových limitů, měl byste se obrátit na RFD MHMP a požadovat taková opatření, aby překračování hlukových limitů bylo eliminováno.

S pozdravem

Tomáš Holeček
radní pro životní prostředí a dopravu MČ
Rada MČ Praha 9
radní pro životní prostředí a dopravu



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jaroslav Čehovský: Dobrý den. V12b je o křižovatku vedle - Českomoravská x Sokolovská x Čuprova, tady není. Upřímně nevěřím, že by V12b jakkoli pomohla, stejně, jako při ranní špičce nepomáhá tady u této výše zmíněné vedlejší křižovatky. Pokud není ve Vaší kompetenci, tak budu rád za zprostředkování problému i nátlak na jeho řešení směrem, kde tuto kompetenci mají.

Mimochodem, již jsem naznačil, že u této křižovatky bydlím. Když se podíváte na přiloženou fotografii z večerní špičky, najdete na ní vzadu zablokovaný autobus, jehož řidič je trvale opřený o klakson. Stejně jako ostatní řidiči autobusů z Palmovky. Nemám jim to za zlé, nic jiného v zablokované křižovatce dělat ani nemohou. Otázkou na Vás avšak je - pokud si domu pozvu měření hlukové zátěže, bude výsledek tohoto měření stále mimo kompetenci městské části? A tady se nebavím o "posledních dnech", jak zmiňujete, ale o celých dosavadních dvou letech, co zde bydlím. Děkuji za reakci, Jarda
08.11.2016 v 17:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Čuprova, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.