Chybějící chodník a cyklostezka

Mezi Horními Počernicemi (Praha 20) a obcí Radonice (ulice Počernická a Ve Žlíbku) chybí na území Prahy chodník a cyklostezka, které by umožnily bezpečný pohyb chodců a cyklistů mezi těmito obcemi a průmyslovými zónami mezi nimi. Na území Středočeského kraje takový chodník již existuje, ale v Praze musí chodci chodit silnicí.

Zaslal: David Strunz, 08.06.2016 v 00:02

Praha 20-

Ve žlíbku, Praha 20

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 13.06.2016 17:25

Dobrý den,

Městská část Prahy 20 se bezpečným pohybem chodců a cyklistů dlouhodobě zabývá a snaží se o rozvoj chodníků a stezek na celém území Horních Počernic. Ve zmiňovaném úseku, tj. podél komunikace ulice Ve Žlíbku, která se napojuje na komunikaci č. 0113 - směr do Radonic, již na území Horních Počernic existuje úsek od kruhového objezdu s ul. Do Čertous směrem ke křižovatce s ulici F. V. Veselého, ve kterém je vybudován chodník pro společný pohyb chodců a cyklistů. O výstavbě zbývajících částí úseku se neustále jedná, a to především z důvodů nedořešených majetkoprávních vztahů. Z těchto důvodů je také budování bezpečného prostoru pro pohyb chodců a cyklistů realizováno postupně, a to nejen ze směru od Prahy, ale také ze směru od Radonic, kde stezka rovněž není zatím dovedena až na hranici katastrálního území hl. m. Prahy (Horní Počernice).

S přáním pěkného dne

Eva Vrbová
referentka dopravy

Úřad městské části Praha 20
Odbor životního prostředí a dopravyPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Karel Kučera: můžete mi vážený pane vysvětlit, proč všude chcete cpát cyklostezky? nerozumim. pokud se bojíte sednout na kolo a jet v provozu, tak na kolo nesedejte.
15.07.2016 v 08:33    

David Strunz: Dobrý den,
jakmile se všichni naučíme řídit ohleduplně a bezpečně, přestaneme si z vozidel vymlacovat filtry pevných částic a silnice budou trasovány a stavěny s ohledem na cyklisty a chodce, tak se s Vámi tím provozem milerád projedu! :-)
Přeji hezký den!
27.07.2016 v 10:07    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Ve žlíbku, Praha 20

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.