Chybějící průchod mezi dvěma novými čtvrtěmi

Při rozsáhlé výstavbě nových čtvrtí ve Zličíně se zapomnělo vybudovat pěší propojení mezi nimi - mezi ulicemi Milotická a Halenkovská (K Třešňovce) chybí pěší chodník a je zde pouze vyšlapaná rozblácená cesta. Velice mě zaráží, že vybudování pěšího propojení nebylo zadáno jako povinnost při stavbě daných čtvrtí.

Prosím o vybudování důstojného pěšího a nejlépe i cyklistického propojení (toto místo může sloužit jako důležité klidné cyklistické propojení).

Poměrně aktuální situace je vidět také na mapy.cz: http://mapy.cz/#x=14.281954&y=50.059026&z=17&l=15&u=u&umc=9gfwBxXo0q¨=čtvrť%20Praha%205%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavní%20město%20Praha

Zaslal: Petr Dlouhý, 23.03.2012 v 18:39

Praha - Zličín-
 
 
 

Halenkovská, Praha - Zličín

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 13.04.2012 09:34

Dobrý den,
za Městskou část Praha - Zličín mi dovolte nejprve poděkovat panu Petrovi Dlouhému za jeho zájem o věci veřejné a reagovat na jeho podnět ohledně chybějícího průchodu mezi dvěma novými obytnými soubory ve Zličíně.

Při výstavbě nových obytných celků je povinností developera mj. zajistit bezpečné napojení na pozemní komunikace, bez něhož by nemohl být soubor zkolaudován. Otázkou je, do jaké míry budou novým občanům pěší trasy vyhovovat a zda si nebudou hledat jiná pěší spojení v případě, kdy najdou kratší cestu. Takové cesty se však objevují až s příchodem nových občanů, a proto nelze říci, že se na takové propojení zapomnělo. O nařízení pěšího propojení, pokud není nezbytné pro bezpečnost účastníků silničního provozu, pak nelze hovořit vůbec, pokud jej developer dobrovolně nenavrhne.
Co se týče propojení mezi ul. K třešňovce a Milotická, nejedná se o chybějící propojení, které je zajištěno jinými trasami, ale o zřízení nového propojení.

Rada městské části Praha - Zličín s ohledem na postupně přibývající obyvatele nových obytných celků na jednání konaném dne 14.3.2012 deklarovala zájem realizovat pěší propojení mezi ul. Milotická a K třešňovce z vlastních finančních prostředků a rozhodla záměr předložit Zastupitelstvu městské části Praha - Zličín ke schválení. Existují však majetkoprávní a technické skutečnosti, které s největší pravděpodobností neumožní propojení realizovat v místě stávající vyšlapané cesty. Případné podrobnější informace rádi všem občanům poskytneme na Úřadu městské části Praha - Zličín.

Prof. Ing. Jaroslav Veselý, DrSc.
starosta Městské části Praha - Zličín
Úřad městské části Praha - ZličínPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Halenkovská, Praha - Zličín

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodnik Horousanska

Praha 14, 27. únor 2019 Zaslaný

Rozpadlý chodník v ulici Pod Pekařkou

Praha 4, 31. říjen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty