Těžká nákladní auta jezdí v Kunraticích po chodníku

Těžká nákladní auta jezdí po chodníku při zásobení restaurace U Bezuchů. Nejenže ohrožují chodce a kolem zaparkovaného náklaďáku se nedá projít ale i ničí chodník. Konstrukce chodníku není na takovou zátěž budovaná a proto se již místy propadá. Někdo si tam zlomí nohu. Na obrázku je otisk dvojmontáže jak se (přímo před okny Kunratické radnice) při výjezdu z chodníku těžké auto otáčelo. Z obrázku je patrné že přímo u restaurace je parkoviště které by mohlo pro zásobování sloužit. Jenže to by musela restaurace za jeho vyhrazení platit. Takový poplatek by ale byl příjmem obce. A neničil by se obecní majetek. Je zvláštní že se již rok nerušeně každý týden toto děje přímo před okny radnice.

Zaslal: Jasin Senior, 06.12.2015 v 23:48

Praha - Kunratice-
 
 
 
 

K Šeberáku, Praha - Kunratice

Aktualizace podnětu

06.05.2016

Ivan Hýža přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den, konečně nám přálo počasí a mohli jsme přistoupit k realizaci. Získali jsme přes zimní období potřebná povolení a v současné době již mají možnost řidiči zásobování parkovat na vyznačeném parkovišti. Městská policie má jasný pokyn, netolerovat parkování mimo vyznačené zóny.

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha-Kunratice
15.07.2016

Jasin přidal následující aktualizace podnětu:

Parkoviště bylo vyhrazeno pro zásobování. Volných míst je dostatek (>10) hned na druhé straně ulice. Přesto zde denně parkuje nějaký drzý řidič. Někdy i několik. Policie prý byla vyzvána aby tomu věnovala pozornost. Služebnu má padesát kroků odtud. Nedělá nic. Za co je platíme?


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 18.01.2016 21:02

Děkuji Vám za podnět k řešení. Po projednání tohoto podnětu s živnostníky při ul. K Libuši a na komisi dopravy v prosinci 2015 jsme dospěli k tomuto řešení: Vyhrazená parkovací stání před restaurací U Bezuchů budou vyčleněna pro zásobování a to pondělí až pátek od 06:00 - 12:00 hod. Žádost o úpravu parkovacích stání povoluje odbor životního prostředí a dopravy Prahy 4 a po kladném vyjádření přistoupíme k realizaci.

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha-KunraticePovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Tomáš z chodci proti sobě: Konečně podnět, který je hodný portálu chodcisobe.cz! Na chodník se se.ou cyklisté, město je v tom ještě podporuje, a když nám někde vadí zaparkované auto na chodníku, policista řekne, že s tím nemůže nic dělat...
08.12.2015 v 13:54    

Ivan Hýža: Děkuji Vám za podnět k řešení. Po projednání tohoto podnětu s živnostníky při ul. K Libuši a na komisi dopravy v prosinci 2015 jsme dospěli k tomuto řešení: Vyhrazená parkovací stání před restaurací U Bezuchů budou vyčleněna pro zásobování a to pondělí až pátek od 06:00 - 12:00 hod. Žádost o úpravu parkovacích stání povoluje odbor životního prostředí a dopravy Prahy 4 a po kladném vyjádření přistoupíme k realizaci.
Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha-Kunratice
18.01.2016 v 11:02    

Chodci Sobě: Děkujeme velice panu místostarostovi Hýžovi za kroky vedoucí k vyřešení podnětu i za aktualizaci podnětu! Moc nás to těší! Přejeme krásný zbytek víkendu.
07.05.2016 v 22:32    

Ivan Hýža: Dobrý den,
parkování vozidel na vyznačeném parkovišti pro zásobování není zakázáno po celý všední den, ale pouze od 9:00 - 11:00. Z uvedeného snímku není zřejmý čas pořízení, ani jestli je to víkend popř. všední den. Strážníci MP toto parkoviště kontrolují, plní také ovšem jiné úkoly bezpečnosti v Praze - Kunraticích a také nadřazené úkoly pro hl. m. Prahu. Pokud ovšem kdokoli zaznamená porušení zákazu parkování, které není v souladu s dopravním značením, může ihned informovat strážníky MP v Kunraticích a ti zajistí zdokumentování přestupku a patřičný postih.

S pozdravem

Ivan Hýža
místostarosta Praha-Kunratice
18.07.2016 v 08:37    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)K Šeberáku, Praha - Kunratice

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Vyvrácený cyklistický rozcestník

Praha - Kunratice, 01. červenec 2013 Bez odpovědi

Chybějící chodník u zastávky Volha

Praha - Kunratice, 01. květen 2017 Bez odpovědi

Rozbitý bahnitý prostor u budovy Poliklinika Budějovická

Praha 4, 07. listopad 2015 S odpovědí

Chodník zarostlý plevelem v ul. U Slovanské pojišťovny

Praha 4, 31. květen 2013 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty