Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská

Ne zrovna lehce zdolatelné místo pro chodce – přechod v ulici Náchodská, s odbočením do ulice Stoliňská, který využívají desítky chodců, zejména žáků a rodičů, je rizikový především z těchto důvodů:
a) betonový květináč (bod 3) tvoří zúžený koridor, který ústí u vstupu na zebru neupraveným žlabem na povrchovou vodu (bod 1) - chodec se zrovna při vstupu na přechod rozhlíží, navíc je přechod tolerován jako cyklostezka,
b) odbočující (vyjíždějící) vozidla z hlavní silnice směrem do Stoliňské se na přechodu střetávají s vozidly vyjíždějícími v protisměru od školy, přičemž tři vozidla se vedle sebe často nevejdou),
c) parkující vozidla (často nesprávně parkující až po okraj zebry) brání chodcům ve výhledu doleva (vozidla od školy nejen ohrožují chodce, ale často zůstávají na přechodu, jelikož odbočit na hlavní silnici, zejména doprava směrem do centra, je poměrně složitá situace vzhledem k obousměrně velké frekvenci vozidel v ulici Náchodská),
d) poblíž ústí přechodu, když už se chodec připravuje k překonání silnice, je situován výjezd ze dvora firmy a obchodu (bod 2), resp. vjezd z hlavní silnice mezi zábradlím kolem chodníku - neoznačeno, riziko střetu.
Přechod by bylo vhodné upravit (označit – vyřešit výjezd vozidel přes chodník, posunout květináč, upravit povrch chodníku, poznamenaný letitými výkopy apod.) a zvážit i jeho posunutí více do ulice Stoliňská.
Problém byl identifikován v rámci projektu Bezpečné cesty do školy na ZŠ Chvaly.

Zaslal: Ing. Bohdan Salvet, 11.03.2012 v 13:33

Praha 20-
 
 
 

Stoliňská, Praha 20

Aktualizace podnětu

11.02.2020

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

V rámci revize starších podnětů na tomto portálu aktualizujeme informace: nároží Náchodské a Stoliňské ulice bylo v minulých letech upraveno, viz fotografie.
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 13.04.2012 10:34

Vážení,

komunikace ul. Stoliňská byla na přelomu měsíce března a dubna roku 2012 již zjednosměrněna ve směru od ul. Náchodská (v souladu s projektem Bezpečné cesty do školy). Dle klimatických podmínek bude doplněno i vodorovné dopravní značení, aby zde mohla být dodržována obecná pravidla dle § 39 zák. č. 361/2000 Sb., o silničním provozu.

Ing. Miroslav Horyna
OŽP a DOP MČ Praha 20 – Horní PočernicePovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Stoliňská, Praha 20

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díra na vozovce ohrožující i chodce a cyklisty

Praha 20, 29. květen 2013 Vyřešený

Chybí chodník podél hlavní silnice u průmyslové zóny

Praha 20, 30. červen 2016 S odpovědí

Rozbitá zebra – U Rajské zahrady x Vlkova

Praha 3, 20. březen 2013 Vyřešený

Nebezpečný přechod v Lovosické

Praha 9, 06. prosinec 2015 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty