Chybějící sloupky na chodníku v ulici Sochařská

Před domem v Sochařské ulici 343/16 byly před zhruba rokem, z důvodu dočasného záboru místa pro stavební účely, odstraněny železné sloupky, které zamezovaly automobilům parkovat za bílou čárou (viz fotografie). Přestože již stavba před delší dobou skončila, nebyly dodnes sloupky vráceny na svá místa. Automobily jsou mnohdy parkovány výrazně za bílým pruhem a omezují tak chodce na přilehlém chodníku. Děkuji za postoupení podnětu.

Zaslal: Aleš Navrátil, 11.07.2014 v 21:44

Praha 7-

Sochařská, Praha 7

Aktualizace podnětu

13.11.2014

Aleš Navrátil přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

dovoluji si po 4-měsíční pauze opět upozornit na neřešený problém s chybějícími sloupky v Sochařské ulici. Jak dokládá přiložená fotografie, často neohleduplně parkující auta téměř znemožňují chodcům průchod ulicí (nemluvě o průjezdu s kočárkem).
Nerozumím stavu, že nelze vrátit na místo sloupky, které byly dočasně odejmuty pro účely stavebního záboru (buď TSK nebo stavební firmou, tj. nebyly zcizeny), a měl bych za to, že budou po skončení prací vráceny na původní místo. Jaká je prosím praxe TSK? Lze se domnívat, že „naše“ sloupky skončily v jiné ulici Prahy 7, kde zrovna v té době chyběly?

Paní Vitáskové děkuji za rychlou odpověď. Jen si dovolím poznamenat, že nelituji toho, že bydlím v památkové zóně, kde existují pravidla pro estetiku veřejného prostoru. Nejsem proto příznivcem plastových sloupků. Navíc se domnívám, že by byly méně odolné případnému kontaktu s autem/vandaly apod.

Děkuji Vám předem za odpověď.

S pozdravem,

Aleš Navrátil




30.11.2014

Aleš Navrátil přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

přikládám fotografii po osazení daného místa novými sloupky.

Děkuji paní Vitáskové za spolupráci.

S pozdravem,

Aleš Navrátil




Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 14.07.2014 19:17

Dobrý den,

o chybějících sloupcích v ul. Sochařská, Malířská, U letenských sadů víme. Technická správa komunikací dosazuje chybějící sloupky postupně a stává se, že ještě nezatvrdne beton a sloupek je vyvrácen a odvezen. Bohužel jsme v památkové zóně a nesmí sem přijít jiný sloupek. Stojí za úvahu, zda by se mohl instalovat plastový sloupek natřený tak, aby navozoval dojem litiny.

Hezký den
Milena Vitásková
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha 7

(odpověď byla adresována i TSK HMP)



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 14.11.2014 23:04

K aktualizaci podnětu z 13. 11. 2014:

Dobrý den,
zasíláme žádost o doplnění sloupků na Technickou správu komunikací hl.m. Prahy.

Hezký den

Milena Vitásková
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha7



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

řidič tramvaje: při pohledu na stav povrchů a takřka neexistujících výškových rozdílů mezi vozovkou a chodníky - https://www.google.cz/maps/@50.102026,14.424356,3a,60y,19.24h,80.18t/data=!3m4!1e1!3m2!1sT5gbbcYAnj4cTwa95QeLQA!2e0?hl=cs
jsem přesvědčen, že řešením situace není dosavadní oficiální zúžení chodníků bílou čárou případně doplněnou sloupky, ale celková rekonstrukce ulice, v níž by:
1.) vozovka byla mezi současnými bílými čárami na chodnících a tyto byly od ní výrazně vyvýšeny, díky čemuž by parkující vozidla nezasahovala do určené šíře chodníků
2.) na straně šikmého stání by (proti předchozí variantě) nebyl obrubník ohraničující chodník (vozovku/parkovací stání) v přímce, ale v "zubech" ohraničujících přesný tvar (šířku) jednotlivých šikmých parkovacích stání (jako je např. na Karlově náměstí vedle budovy Městského soudu - https://www.google.cz/maps/@50.078046,14.42057,3a,75y,219.87h,71.31t/data=!3m4!1e1!3m2!1sEC-G_igoPc5wfT8UiktMFw!2e0?hl=cs )

PS: určitě by se našly i další stavební varianty řešení nepřesahování parkujících aut do chodníků
16.08.2014 v 16:49    

Jan Krčmář: Vyřešeno!
Díky Alešovi a novým radním P7!
28.11.2014 v 10:07    

Chodci Sobě: Díky za informaci, případně budeme rádi za fotku...
28.11.2014 v 10:26    

Chodci Sobě: Děkujeme za fotku, je to prima! A jak to vypadá, ocenila to i první psiska!:))
01.12.2014 v 09:17    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Sochařská, Praha 7

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty