Zřízení nového přechodu pro chodce Nusle

Dobrý den, chci podat podnět ke zřízení přechodu pro chodce.

Jedná se o přechod přes ulici V Horkách vedle ulice Bartoškova (v místě kde se připojuje ulice Maroldova ).

Zdůvodnění:
- místo je pro přecházení velmi nepřehledné
- nejbližší přechod je daleko a chodec by musel využít 3 přechody aby se dostal na druhou stranu
- v místě houstne bytová zástavba
- a navíc z ulice Bartoškova je nově vstup na Vršovické nádraží který bude po úplném dostavění určitě hojně užíván
- z těchto dvou důvodů houstne pohyb chodců přes silnici

Už nyní je zde větší frekvence pohybu chodců přes silnici a tento počet se s postupně s dokončovanou bytovou výstavbou bude ještě zvyšovat. Navíc zde přecházejí rodiče s dětmi do školky v ulici K podjezdu. Přecházení vozovky v tomto místě je velmi komplikované vozovka je nepřehledná (je tu zatáčka kam není vidět) a dost frekventovaná. Pokud by nebyla vůle ke zřízení přechodu, jako alternativu navrhuji zřízení ostrůvku v půlce vozovky, kde by chodci mohli při přecházení vozovky počkat a měli by i lepší výhled na přijíždějící vozidla ze zatáčky od ulice K podjezdu.

Druhý přechod který bych navrhovala by byl od ulice Maroldova přes ulici K podjezdu k mateřské škole a to proto že zde chodí mnoho rodičů s dětmi.

Zaslal: Jana Klimková, 14.08.2020 v 13:56

Praha 4-
 
 

V Horkách, Praha 4

Aktualizace podnětu

23.09.2020

Jana Klimková přidala následující aktualizace podnětu:

Přístup mě také velmi mrzí, přechod by šel udělat o kus dál možnosti jsou tam 3: vedle sjezdu na navrhovaném místě přes ulici V Horkách, na vzdálenějším rohu téže ulice V Horkách (u ulice Kloboučnická), kde se musí přejít 3x aby se člověk dostal na druhou stranu a nebo za rohem směr ulice K podjezdu a to přes ulici Bartoškova přímo na chodník u železniční trati (zde není vůbec přechod).

Přístup Prahy 4 mě ale bohužel nepřekvapuje, myslím že se nesnaží o problémech uvažovat a řešit je pořádně, (např. nejsou schopni vysadit stromy na vyhrazená místa u zastávky Kloboučnická - vysadí je v létě a nezalévají a stromy uschnou a potom je odstraní - to už udělali 2x a nyní tam 2 stromy chybí).

Děkuji za Vaši aktivitu.Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.09.2020 20:24

Podnět byl předán MČ Praha 4, která bohužel odmítá komunikovat s jakýmikoli portály tohoto typu, údajně kvůli anonymitě uživatelů (neposkytujeme osobní e-maily). Podnět jsme tedy podali prostřednictvím magistrátního portálu Změňte.to s našimi osobními údaji. Snad se reakce dočkáme. Hezký večer.Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 22.09.2020 05:50

Složitou cestou jsme obdrželi vyjádření Úřadu městské části Praha 4:

„Dobrý den.

K níže obdrženému podnětu za OŽPAD, oddělení dopravy sdělujeme následné:

Uvedený podnět byl prověřen při nejbližších kontrolních pojížďkách, i za účasti zástupce Policie ČR DI, v žadatelkou navrhovaném místě, v ul. V Horkách., při křižovatce s ul. Maroldova.

Silniční správní úřad Prahy 4 se plně ztotožňuje s vyjádřením Policie ČR Dopravního inspektorátu, že za současného stavebního uspořádání nelze souhlasit s vyznačením přechodu pro chodce, jelikož je navrhován žadatelkou v místě stávajícího sjezdu."

CHS: Obáváme se, že za současného přístupu zástupců MČ Praha 4 pro oblast dopravy ke spolupráci s naším portálem a k výraznější podpoře pěší dopravy na svém území se lepších odpovědí momentálně nedočkáme. Chápeme, že ne vždy je nějaké problematické místo dobře řešitelné, ale chybí nám návrh jakékoli jiné alternativy či alespoň možný výhled na zlepšení do budoucna, vzhledem k tomu, že uvedené důvody pro řešení přecházení jsou dostatečně pádné. Tento přístup nás velice mrzí a je nám líto, že nedokážeme předat příznivější a přívětivější odpověď.Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Štěpánek: "vozovka je nepřehledná (je tu zatáčka kam není vidět)"
Takže chcete vytvořit nebezpečný přechod s nedostatečnými rozhledovými poměry.
03.09.2020 v 11:50    

Chodci Sobě: Je nám velice líto, ale teprve dnes jsme objevili nepotvrzenou aktualizaci paní Klimkové, nějak se nám zatoulala. Proto až teď, omlouváme se.
27.04.2021 v 13:08    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)V Horkách, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova

Praha 4, 21. březen 2022 Bez odpovědi

Eroze na Kačerově

Praha 4, 14. srpen 2014 S odpovědí

Přechod bez rozhledu a úzké chodníky

Praha 1, 20. listopad 2012 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty