Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)

Volno pro chodce zde svítí jen pět sekund. Chodec přitom mezitím musí překonat šest pruhů pro auta. Tzv. vyklízecí doba (tj. čas než padne opět zelená i autům) je nastaven na podobně krátkou dobu. Toto časování je zřejmě pozůstatek z dob, kdy ulice K Barrandovu nahrazovala Pražský okruh, který je však již otevřen rok a půl a signalizace se ovšem změnám nepřizpůsobila.

Zaslal: Petr Hnyk, 20.02.2012 v 09:00

Praha 5-

Slavínského, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 27.02.2012 12:23

Dobrý den,

světelná signalizační zařízení nejsou v kompetenci našeho odboru, ale odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy, Jungmannova 35, Praha 1. V kopii tedy tento podnět přeposíláme.

S pozdravem

Ivan Růžička
OD MČ Praha 5Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Viktor: Vy nedokážete během pěti vteřin vstoupit do vozovky?
22.02.2012 v 11:27    

Honza: Vážený pane Hnyku, musím Vás vyvést z jednoho omylu, který jste napsal, tzv. "vyklízecí doba" se nenastavuje nýrnyx týrnyx jak si to kdo usmyslí, ale je dána výpočtem, který se vždy několikrát kontroluje. Tato hodnota se správně nazývá mezičas a její výpočet je dán vzorcem:
tm = tv - tn + tb, kde tv je vyklizovací čas v tomto případě chodce, tn je najížděcí čas v tomto případě vozidlo a tb je bezpečnostní čas, který se však v případě, že vyklizuje chodec nepočítá. Výpočet tedy závisí na drahách obou účastníků do kolizního bodu. Nastavit subjektivně tedy nejde. Máte ale pravdu, že zelená by zde mohla být alespoň o 2 s delší.

Větším problémem se mi na této křižovatce spíše zdá to, jsou plné signály na obou vedlejší vjezdech, což může občas vytvořit potíže vlevo odbočujícím vozidlům, která dávají přednost přímo jedoucím. Pro tyto účely by nebyly špatné vyklizovací šipky na nárožích křižovatky, které by se však zapínaly jen tehdy, když by byly plochy v křižovatce déle obsazeny.
23.03.2012 v 10:02    

Petr Hnyk: Honza: Děkuji za doplnění. Ano, auta odbočující vlevo jsou také problém - právě takové auto mne na této křižovatce srazilo. Řidič mne přehlédl, protože mne neviděl přes auta jedoucí rovně a na semaforu pro chodce již svítila červená, takže nikoho ve vozovce nepředpokládal.
02.04.2012 v 15:12    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Slavínského, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty