Přešlap mezi ulicemi Chemická-U Kunratického lesa-Roztylská

Přešlap mezi kolejemi na Jižním městě a zastávkou MHD BUS Na Jelenách. Studenti si zde zkracují cestu. Problém nastává při dešti nebo v zimě. Přešlap se rozbahní a dochází k odtoku půdy na silnici, navíc se přešlap rozšiřuje, jelikož lidé chodí po trávníku, který není tak rozbahněný.

Zaslal: Jakub Zeman, 08.07.2013 v 11:40

Praha 11-
 
 
 

U Kunratického lesa, Praha 11

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 22.07.2013 11:16

Vážený pane Zemane,

na základě Vašeho podnětu odbor životního prostředí Úřadu městské části Prahy 11 (OŽP) předmětnou situaci prověřil na místě samém. Přešlap směřující z ulice Chemická ke komunikaci U Kunratického lesa není již na území MČ Prahy 11, tyto pozemky spadají do správního obvodu MČ Praha Kunratice pozn. Chodci sobě - zašleme i na tuto MČ). Druhý přešlap mezi ulicemi U Kunratického lesa a Roztylská protíná více pozemků, které patří několika vlastníkům. Budování přešlapů patří mezi vlastnická práva (nakládání s majetkem), OŽP tedy může realizovat výstavbu přešlapů pouze na pozemcích ve svěřené správě nebo ve vlastnictví MČ Praha 11. Zdejší odbor informoval vlastníky předmětných pozemků o vzniklém požadavku na řešení této situace, avšak nemá právní podklad, na jehož základě by mohl specifické nakládání s pozemky na jiných vlastnících vymáhat.

Vzhledem k možné vznikající škodě na pozemní komunikaci OŽP předal Váš podnět také příslušnému správci komunikace, v tomto případě TSK.
OŽP Vám děkuje za projevený zájem o životní prostředí na Jižním Městě.

S pozdravem

Ing. arch. Jan Kábrt
vedoucí odboru územního rozvojePovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Viktor: Přešlap? Co to je?
Nebylo by poněkud lepší používat češtinu?
09.07.2013 v 00:40    

Jakub: Viktore, nevím jak jinde, ale na Jižáku se jako přešlap bere spojnice mezi chodníky vyšlapaná lidmi. Každopádně příště budu formulovat lépe.
10.07.2013 v 15:28    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)U Kunratického lesa, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty