Chybějící přechod

V místě vjezdu na parkoviště a zároveň vjezdu do čerpací stanice chybí přechod pro chodce. Obzvláště problematické je to v případě, že chodec jde směrem od metra Želivského, kdy musí dávat pozor na vozidla za sebou. Jelikož je vzdálenost dost dlouhá, chodec nemá dost času, aby místo bezpečně přešel. Také nemůže vědět, které auto z kolony za sebou jedoucích se rozhodne rychle odbočit, a proto by v podstatě neměl začít přecházet, když jede jakékoli auto po hlavní silnici. Dále řidiči nerespektují komplikovanou situaci pro chodce a diví se, že jsou chodci ve vozovce, troubí apod. Nenapadá mě proč by zde přechod nemohl být.

Zaslal: Anonymní uživatel, 15.04.2013 v 13:02

Praha 3-

Vinohradská, Praha 3

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 16.04.2013 10:33

Dobrý den.
Uvedený prostor není běžnou křižovatkou. Obě připojované komunikace ( parkoviště i čerpací stanice) jsou komunikacemi účelovými a ve smyslu zákona č. 361/2000 Sb. tedy netvoří křižovatku.
Ve stávajícím stavebním stavu není možno přechod pro chodce v souladu s příslušnou normou vyznačit ( přechod by normě odporoval svou délkou a bariérovostí). V daném případě by tedy bylo nutné provést stavební úpravy těchto připojení.

Komunikace Vinohradská na kterou jsou účelové komunikace připojeny, patří mezi komunikace, kde státní správu vykonává Odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy. Tento orgán tedy také povoloval tato připojení ve stávající podobě a případně může řešit jejich úpravu.

Z tohoto důvodu mu předáváme tento podnět k přímému vyřízení.

S pozdravem

Ing. Martin Vančura
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha 3



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

antibyrokrat: prechod tady nemuze byt, protoze byrokratove rozmysleji papiry namisto mozgu.
06.12.2014 v 00:50    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Vinohradská, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.