Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě

Příjezdová cesta k Hostivařské přehradě před parkovištěm, Řidiče jízda do kopce i v opačném směru po rovince svádí k vysokým rychlostem. Bohužel hned za zatáčkou a horizontem jsou nepřehledné výjezdy z parkoviště a lesní cesty - kde se pohybuje velké množství lidí. Často rodiny s dětmi, kdy děti bezmyšlenkovitě běhají a vjíždějí do vozovky. Nezřídka nastává situace, kdy auta (z obou směrů) prudce dobržďují před dítětem, resp. před osobou, která se najednou objevila z lesa. Zde by myslím pomohly příčné prahy - před i za výjezdem z lesa a parkoviště a s tím spojená snížená rychlost.

Druhý problém: při hezkém počasí jezdí lidé na koupaliště a čim víc jich přijede tím méně respektují dopravní předpisy a dopravní značení. Tedy alespoň to, které tam je. V ulici, kterou se pohybují lidé směrem ke koupališti (na kolech, pěšky, s kočárky), auta většinou dřív než začnou používat parkoviště, obsadí jeden směr silnice. V takovém případě nastává zajímavá situace, kdy se auta obousměrně vyhýbají sami sobě i chodcům a cyklistům. Občas při silnějším provozu však auta parkují v obou směrech, tím vytvoří prostor, kterým sotva projede auto v jednom směru.... Auta však chtějí jezdit obousměrně a do toho se touto cestou chtějí pohybovat i chodci.... Zde by myslím pomohl zákaz zastavení v obou směrech (alespoň v místech výjezdů z lesa a parkoviště) a také by občas mohli strážníci dohlédnout na dodržování předpisů...

Zaslal: Ondřej Kovář, 02.07.2012 v 10:13

Praha 15-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K jezeru, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 12.07.2012 15:31

Dobrý den,

požádal jsme Městskou policii o prověření současného stavu a stanovisko k tomuto podnětu. Jakmile obdržím požadované informace, budu Vás informovat.

Ing. arch. I. Filipovič, zástupce starosty MČ Praha 15



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 16.08.2012 11:34

Na příjezdové komunikaci K jezeru je umístěna dopravní značka IP 22 "Pohyb chodců na komunikaci ! ", varující řidiče před chodci v průjezdném profilu vozovky. Dále jsou v inkriminovaném místě umístěny dopr. značky B 28 " Zákaz zastavení ". Je na řidičích dodržování stanovených podmínek místní úpravou silničního provozu a vzájemný respek mezi účastníky silničního provozu. Kontrolou se zabývá jak Městská policie, tak Policie ČR.

Zdeněk Havel
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha 15



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Filip Jareš: O víkendu jsme příjezdovou cestu K jezeru přecházeli s kočárkem. Opravdu se bohužel nedá říci, že by řidiči, které jsme potkali, značku "Pohyb chodců na komunikaci" respektovali nebo chodcům přizpůsobili styl (a rychlost) jízdy.
20.08.2012 v 19:07    

Ondřej Kovář: V těchto místech se pohybuji často, ale ještě nikdy jsem neviděl že by někdo kontroloval (a případně postihoval) respektování dopravních značek: IP 22 "Pohyb chodců na komunikaci ! " a B 28 " Zákaz zastavení ". Třeba se začne kontrolovat až se stane nějaká nehoda...
22.08.2012 v 19:52    

Eva Šuchmanová: Odpověď – konstatování, že je na řidičích, aby značky respektovali, když je prostě, jak patrno z popisu problému, nerespektují – mi také nepřipadá dostačující. Znám to místo, je opravdu nepříjemné. Myslím, že instalace nějakých fyzických zpomalovacích prvků nebo úprava šířky vozovky by byla více než potřebná.
23.08.2012 v 11:17    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



K jezeru, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty