Chybějící přechod pro chodce

Na světelné křižovatce Veselské ulice a ulice vedoucí k parkovišti Obchodního centra Letňany
chybí přechod pro chodce přes ulici Veselskou a kousek chodníku.

Zaslal: Anonymní uživatel, 13.01.2022 v 10:13

Praha 18-

Veselská, Praha 18

Aktualizace podnětu

28.01.2022

Radek přidal následující aktualizace podnětu:

omlouvám se za nepřesnost v textu podmětu... Přechod pro chodce je již hotový, akorát je uzavřený, asi proto, že není dokončena úprava světelné signalizace. Kousek chodníku u přechodu zatím nemá pokračování k chodníku před obchodem Baumax-x viz přiložené fotky.

Radek


 
 
 
 


28.01.2022

Technická správa komunikací hl. m. Prahy přidal následující aktualizace podnětu:

Navrhovaný chodník by musel být vybudován na soukromém pozemku, o kterém jakožto správce veřejných komunikací nerozhodujeme. Není nám ani v tuto chvíli znám záměr soukromého subjektu na jeho vybudování.

Štěpánka Čechová

Vedoucí oddělení OS Sever



18.10.2022

Radek přidal následující aktualizace podnětu:

Na nový přechod pro chodce stále není doplněna světelná signalizace.




21.11.2023

Strašil Miroslav přidal následující aktualizace podnětu:

Komunikace Veselská je ve správě MHMP a TSK hl.m. Prahy a.s.,

Předmětný přechod přes komunikaci Veselská byl vybudován, ale vzhledem k tomu, že pozemky naproti OC Letňany, jsou v soukromém vlastnictví a oni chodník nevybudovali, je v současné době přechod uzavřen.

Strašil Miroslav
Vedoucí oddělení dopravy
UMČ Praha 18



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Viktor Š. : Tohle je snad ale spíš otázka na majitele/provozovatele Baumaxu, ne? Asi nemá nijak silný zájem lákat pěší zákazníky, proč tedy má být dopravní řešení komplikováno nadbytečným přechodem?
11.02.2022 v 10:04    

Radek: Pane Viktore, zkoušel jste někdy přejít přes Veselskou ulici mimo přechod?
11.02.2022 v 14:19    

Karel Kučera: Já to zkoušel vícekrát a jde o absolutně snadno
16.02.2022 v 07:49    

Radek: Já jsem si to dříve v místě křižovatky někdy netroufl riskovat, takže mne velice potěšilo doplnění přechodu pro chodce s "ostrůvkem" uprostřed ulice.
Bylo to dříve docela iritující přijít na křižovatku s hustým automobilovým provozem řízeným světelnou signalizací, ale s chybějícím přechodem pro chodce.
16.02.2022 v 13:53    

Viktor Š. : Vzhledem k tomu, Radku, že za přechodem není jak pokračovat, není také důvod tady přecházet.

Pokud bych chtěl do Baumaxu jít pěšky, půjdu po chodníku (a přechodu) od Strakovy ulice. Ale já spíš vzhledem k "nepříliš vlídnému" řešení přístupu do takového obchodu vůbec nepůjdu.
16.02.2022 v 17:30    

Radek: Důvodem k přecházení je například to, že jdu z Baumaxu (nebo Decathlonu)
do Koberců BRENO, anebo obráceně.
Když jsem tam byl naposledy tak jsem šel ze Sportovního centra Letňany
do Baumaxu a mezi přechodem pro chodce a chodníkem u Baumaxu byla
již znatelná vyšlapaná cestička, takže i další lidé mají důvod tady přecházet.
11.03.2022 v 19:49    

Viktor Š. : Aha, "vyšlapaná cestička". To Vám tedy nedochází, že když vlastník pozemku - Letňany Centre s.r.o. tady nevybudoval chodník, nejspíš si nepřeje, aby mu tamtudy chodili nějací lidé do obchodů?
Jaký má smysl zřizovat (za nikoli zanedbatelných investičních i provozních nákladů) přechod, za kterým není jak legálně dál pokračovat?
27.09.2022 v 09:31    

Radek: Když se něco staví tak není vše najednou, takže v tomto případě je naprosto logické,
že nejdříve byl postaven přechod pro chodce na křižovatce se světelnou signalizací a následně dojde k výstavbě pokračujícího chodníku.
Myslím si, že do té doby lze chodit po trávě, nemyslím si, že by to nějaký paragraf zakazoval.
Co si nepřeje Letňany Centre s.r.o. nevím.
27.09.2022 v 13:36    

Viktor Š: Letňany Centre je vlastník toho pozemku a nikdy nejevil zrovna extra zájem o zpřístupnění obchodů pěším zákazníkům - chodníky takřka vůbec nepostavil.

Chození po (cizím) trávníku samozřejmě trestný čin není, je to jen drzé a bezohledné.
27.09.2022 v 21:26    

Radek: Já si myslím, že obchody se staví pro lidi, a ne pro auta (ty si v obchodě nic nekoupí). Také města se staví pro lidi a jelikož základním pohybem lidí je chůze,
tak i základní komunikací je chodník a pokud někde kousek chybí, tak ho možná někdy někdo postaví.
29.09.2022 v 12:09    

Viktor Š. : Pokud se někdo rozhodne, že preferuje zákazníky přijíždějící autem (a nevybuduje rozumný přístup po chodníku), plně jeho rozhodnutí respektuji.
Jdu nakupovat jinam a nedupu mu po trávníku (a necpu se někam, kde mne nechtějí).


----

:-( "pro lidi a ne pro auta"?
Chodníky jsou pro lidi a ne pro boty, chodíte tam bos?
30.09.2022 v 13:53    

Radek: Já bos moc nechodím, ale někdo takto chodí skoro všude, takže pravděpodobně
i do obchodů.
30.09.2022 v 15:42    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Veselská, Praha 18

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechod v Třinecké ulici

Praha 18, 07. duben 2021 S odpovědí

BEZPEČNĚ DO ŠKOLY - TUPOLEVOVKA

Praha 18, 11. březen 2021 S odpovědí

Chybí přechod na zastávku tramvaje Albertov

Praha 2, 30. září 2016 Vyřešený

Nevyhovující přechody pro chodce v ulici Podbělohorská

Praha 5, 10. říjen 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty