Chodník v dezolátním stavu v Baranově ulici

Už dlouhé roky je chodník v Baranově ulici na Praze 3 v dezolátním stavu. Žulové kostky pod povrchem jsou překryté rozpraskaným asfaltem který vlivem vysázených akátů je na spoustě místech ulice vyboulený a roztrhaný. Asfalt je v ulici opravovaný tolikrát, že tvoří nevkusnou mozaiku mnoha druhů barev. Obrubníky v ulici jsou někde tak nadzdvihlé, že trhají spoilery většině nižších aut parkujících v této ulici. U obrovských obručí okolo vysázených stromů se hromadí dlažební kostky, kousky asfaltu, výkaly psů a nepořádek. Zároveň mají obruče za následek snížení parkovacích míst v této lokalitě. Menší, či žádné obruče by tento problém vyřešily.

Zaslal: Vojtěch Bartůněk, 11.11.2021 v 10:25

Praha 3-
 
 
 
 
 
 

Baranova, Praha 3

Aktualizace podnětu

22.11.2021

MČ Praha 3 přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

MČ Praha 3 v roce 2019 vytipovala 20 chodníkových úseků v nejhorším stavu a tento je mezi nimi. Již před dvěma lety jsem žádal TSK a hlavní město Praha o zajištění opravy tohoto chodníku. (Chodníky jsou v majetku hlavního města a správě TSK). Zatím bezúspěšně. TSK a hlavní město Praha stav chodníků podfinancovává a bohužel je to velmi nízká priorita. Aktuálně probíhá další jednání, v rámci kterého jsme ve spolupráci s TSK prověřili koordinace s dalšími plány na rekonstrukci sítí. V tomto chodníku se v nejbližších letech nic nechystá a nemělo by tak nic bránit jeho opravě. Oblastní správa TSK souhlasí a zařadí tento chodník do plánu oprav a rekonstrukcí. Nicméně musí na to obdržet od hlavního města finanční prostředky. Budu o tom osobně jednat s vedením hlavního města.



S pozdravem,

Ondřej Rut

místostarosta

Městská část Praha 3



22.11.2021

MČ Praha 3 přidal následující aktualizace podnětu:

Doplnění z úřadu:

Co se týče ochrany rabátek stromů, určitě plní svojí funkci a nelze je prostě odstranit. Odnesly by to stromy. Nicméně uznávám, že nejsou vhodně konstruované - stromy jdou ochránit i se zábranami, které nebrání otevírání dveří. To je však třeba řešit v rámci obnovy nebo údržby stromořadí.

S pozdravem,

Ondřej Rut
místostarosta



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Chodci Sobě: Dobrý den, podnět byl zadán na MČ Praha 3. Počítáme, že se brzy ozvou, vždy odpovídali flexibilně. CHS
22.11.2021 v 11:01    

Pekariová: Chudinka autíčkář Bartůněk, on pro zábrany okolo stromů nemůže parkovat na chodníku. Předpisy mu nic neříkají.
20.11.2021 v 11:27    

Vojtěch Bartůněk: Děkuji za komentář paní Pekirová. Pro Vaši informaci nejsem majitelem a ani uživatelem motorového vozidla. Problém jsem zmínil, jelikož se týká nás všech, kdy auta v okolí zbytečně dlouhé desítky minut po večerech bloudí v okolí a hledají, jestli náhodou nenarazí na nějaké volné parkovací místo a vypouští do ovzduší zbytečné emise.
Parkování v této ulici je řešeno najetím přední části vozu na chodník, kolmo ku přikázanému směru jízdy této ulice, nikoli souběžně, jak si můžete povšimnout na fotografiích. Prosím pokuste si také povšimnout, že parkování na chodníku mezi vyznačenými pruhy není proti předpisům. Parkování mimo vyznačené pruhy, nebo v zeleni by samozřejmě bylo, ale ta se zde nenachází.
V jiných ulicích jsou zábrany řešeny menšími obručemi, které stromy dostatečně chrání proti naomaleným řidičům a zároveň se nepřichází o parkovací místa.
Před každý barák se v této ulici vejde průměrně 3 auta. V každém baráku je třeba 18-23 bytových jednotek a pokud by každá z rodin vlastnila auto, není přeci možnost v okolí v životě zaparkovat, byť si parkování ročně platíte.
Situace se bez vytvoření komplexních parkovišť pro tuto lokalitu nezlepší a bude jen horší. Demontáž velkých obručí okolo stromů a dosazení menších by však toto alespoň dočasně zlepšilo.
Děkuji
20.11.2021 v 13:07    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Baranova, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty