Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic

Návrh na drobnou úpravu semaforu, která by výrazně zvýšila bezpečnost a přehlednost provozu v křižovatce na Barrandově, kde se přejíždí přes tramvajové koleje.
Na křižovatce Tréglova x Do Klukovic je ve směru od ulice Tréglova matoucí semafor pro auta. Zelená na 'běžném' kulatém semaforu v ul. Tréglova platí ve skutečnosti pro odbočení doprava přes koleje dolů směr Do Klukovic, zatímco pro směr rovně a doleva je potřeba počkat na doplňkovou zelenou. Nedává to příliš smysl, zvlášť když Tréglova (a dále Werichova) je značena jako hlavní, ale platí pro ni jen doplňkový semafor. Kdo to nezná, tak se těžko orientuje. Neznalí řidiči zde často troubí na řidiče znalé. Poměrně často se zde stávají nehody a nejednou to odnese sloup, který spadne na chodník, nebo auto, které je odhozeno tramvají také na chodník. Bohatě by stačilo dát na semafor standardní světla s jednoznačně označenými směry. Prosíme o nápravu.

(Mimochodem, k této křižovatce jsme dávali podnět na dobudování jednoho přechodu, který by celé místo standardizoval a udělal z něj normální pohodlnou křižovatku.)

Zaslal: Anonymní uživatel, 18.04.2021 v 17:03

Praha 5-
 
 
 

Tréglova, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

prt: Pokud máte na mysli standardní směrové signály (tedy samostatnou trojbarevnou sadu "se šipkami" pro příslušný směr), tak ty lze umisťovat pouze k příslušným řadícím pruhům. Nelze tedy použít dvě (odlišné) sady pro jediný jízdní pruh, proto je zde kombinace plných ("nešipkových") signálů s doplňkovou šipkou, která dokáže udělit Volno i jen pro některé směry.
Při funkční světelné signalizaci není podstatné, jaké rameno je hlavní a vedlejší. Při používání směrových signálů (zde zejména blinkr doprava) by neměla osoba znalá předpisů mít problém a troubit.
Ke střetu s tramvají nejspíš došlo v důsledku porušení pravidel.
21.04.2021 v 12:34    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Tréglova, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty