Přechod v Třinecké ulici

Parkování vedle přechodu pro chodce na jižní straně blokuje viditelnost pro řidiče a chodce. Trafické sloupky jsou potřebné jako na příkladu obrázku. Na tomto místě často parkují auta také na chodníku. Mohlo by být hezké umístit dopravní sloupky, aby blokovaly přístup automobilu na chodník.

Zaslal: Hubert Dudek, 07.04.2021 v 20:45

Praha 18-

Třinecká, Praha 18

Aktualizace podnětu

17.06.2022

UMČ Praha 18 přidal následující aktualizace podnětu:

Vyjádření UMČ Praha 18: Na tuto otázku odpověděl správce komunikace p. Fialka OHSI UMČ Praha 18 a jsem přesvědčen že je dostačující .
Jen proto že řidiči nedodržují pravidla silničního provozu nelze zahltit ulice sloupky a čárami.
Je nutné přestupky řešit pokutou.

Strašil Miroslav
ved. oddělení dopravy



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.06.2021 06:38

Dobrý den,

parkování před přechodem pro chodce řeší příslušný zákon a vyhláška. Stejně tak parkování na chodníku. Instalace sloupků či zábran před přechodem nebo podél chodníků není důvodná. Porušování předpisů řeší policie.

Pavel Fialka

OHSI ÚMČ Praha 18

(Pozn. Chodci sobě: S takovouto odpovědí se setkáváme často a bohužel jsme ji očekávali. Počkáme ještě na reakci z MHMP. Pokusíme se také kontaktovat příslušnou MP, ale tam si moc úspěchů neslibujeme...)



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Třinecká, Praha 18

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Špatné pěší spojení Letňan se stanicí metra

Praha 18, 22. prosinec 2015 Bez odpovědi

Je toto parkování v souladu s předpisy?

Praha 4, 11. únor 2016 S odpovědí

Parkování u schodů – Tádžická

Praha 10, 04. listopad 2019 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty