Nebezpečný přechod na Podbělohorské

Na frekventované křižovatce ulic Kukulova a Podbělohorská se nachází přechod pro chodce, který je hojně využíván návštěvníky parku Ladronka. Ulice Podbělohorská je v tomto úseku široká a rovná, takže auta tu jezdí rychle, často nad limitem... A to nejen ta jedoucí v obou směrech po ulici Podbělohorská, ale i ta, která přijíždějí po Kukulově od Motola a odbočují doprava do ul. Podbělohorské a aniž zpomalí, vjíždějí na zmíněný přechod. Navíc po obou stranách ul. Podbělohorské stojí zaparkovaná auta návštěvníků Ladronky, takže chodci vstupující do vozovky jsou pro řidiče viditelní až na poslední chvíli. Pro chodce je přecházení po přechodu skutečně adrenalinový zážitek. Zažil jsem to na vlastní kůži už několikrát, a to jsem dospělý člověk. Pro děti nebo handicapované spoluobčany jde bez nadsázky o život.

Dle mého soudu je nutná stavební úprava přechodu, resp. celé křižovatky, aby se snížilo riziko srážky auta s chodcem. Domnívám se, že stavební úprava by měla zahrnovat:
- výstavbu ostrůvku uprostřed vozovky a/nebo optické zúžení vozovky pomocí zelených sloupků (balisetů),
- osvětlení přechodu jasným bílým světlem.

Zaslal: Martin Ježek , 24.01.2021 v 18:50

Praha 5-

Podbělohorská, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 28.01.2021 13:32

Dobrý den,

zde je odpověď z MHMP, kam jsme podnět zaslali k řešení:


"Vážená paní, vážený pane,

děkujeme Vám, že jste využili k zaslání svého podnětu aplikaci zmente.to.

Přiřadili jsme mu číslo UPE54202100465 a budeme se jím zabývat, to Vám můžeme slíbit. Havarijní stav předáváme okamžitě k řešení a věříme, že nápravu ve svém okolí uvidíte co nejdříve. Řešení ostatních námětů nebo připomínek se budeme věnovat, jakmile to bude možné. Až obdržíme bližší detaily o konkrétních krocích, budeme Vás informovat.

Děkujeme, že máte chuť měnit spolu s námi Prahu k lepšímu. Neváhejte se ozvat i s dalšími podněty.

Zdraví Vás
Tým zmente.to"Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 28.01.2021 13:38

CHS: Dle dalších informací byl podnět předán na Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy k vyjádření.Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Podbělohorská, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.