Chybějící pěší spojení Slivenec-Barrandov od nového chodníku

Dobrý den, zajímá nás, zda se bude (a kdy) dodělávat chodník ze Slivence na Barrandov (podél ulice K Barrandovu, směrem k Wassermannově), který by navázal na nově vybudovaný chodník vedoucí z ulice Návětrná k autobusové zastávce Smaragdová. Tam sice člověk pohodlně dojde, ale dostane prakticky do pasti a není způsob, jak se na Barrandov dostat pěšky. Jedině bahnem a trávou podél ulice K Barrandovu, kde půl metru od člověka jezdí auta na výpadovce.
Vzhledem k intenzivní výstavbě bytových domů podél ul. K Barrandovu se dá očekávat, že lidé budou chtít velmi brzy od zastávky Smaragdová, kde jezdí 3 linky, nějak jít domů. Celkově počet lidí v lokalitě Barrandov, Slivenec narůstá, ale pěší řeší je na mnoha místech nedostatečné, nebo úplně chybí.
Děkujeme za informaci.

Zaslal: Anonymní uživatel, 19.10.2020 v 12:50

Praha - Slivenec-
 
 
 
 

Návětrná, Praha - Slivenec

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.10.2020 22:29

Dobrý den,

tento problém řešíme intenzivně již několik let jak s Prahou 5 (jde totiž o území Prahy 5, nikoli Slivence), tak i s TSK (která spravuje přilehlé komunikace) i s developery, kteří působí na Praze 5. Současný stav: rampa k podchodu na slivenecké straně je dokončena. Na barrandovské straně bude na podchod navazovat chodník, který zčásti vybuduje TSK a zčásti developer Wassermannova Development. Chodník by mohl být vybudován již příští rok, ale pravděpodobně nebude bezbariérový. Aby mohl být bezbariérový (a vést po vrstevnici pod pumpou OMW), muselo by dojít k dohodě Wassermannova Development s Řádem křižovníků s červenou hvězdou o směně pozemků.

(Pozn. CHS: v další odpovědi naleznete aktualizaci informace týkající se bezbariérovosti chodníku.)

S pozdravem

RNDr. Jana Plamínková
starostka Městské části Praha - Slivenec



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 21.10.2020 12:42

Dnes přišla od paní starostky Plamínkové ještě pozitivnější odpověď: K dohodě už došlo, takže chodník by mohl být bezbariérový už příští rok. Děkujeme za dlouhotrvající snahu problém vyřešit a držíme palce, ať se úprava podaří co nejdříve!



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Návětrná, Praha - Slivenec

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nefungující veřejné osvětlení v ulici Ke Smíchovu

Praha - Slivenec, 06. listopad 2015 S odpovědí

Prorezlý kanál

Praha 6, 21. říjen 2012 S odpovědí

ROZBITÝ CHODNÍK v ulici Krásova na Praze 3

Praha 3, 14. únor 2015 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty