Nebezpečný svažující se chodníček

Dobrý den,

obracím se na vás s následující prosbou. U nově postavené části Sídliště Práčská, Praha 10 - Záběhlice vznikla malá kavárnička. Za pěkného počasí je na venkovním posezení před kavárnou rušno. Nachází tam občerstvení i rodiny s malými dětmi, vracející se z výletů. Od tohoto posezení vede k místnímu chodníku svažující se chodníček Obr.1. V minulém roce jsem z protějšího chodníku, od stanice autobusu Záběhlická škola, viděl dvě tříleté děti jezdící na odrážedlech, které se chystaly „sjet kopeček“. Naštěstí si to včas rozmyslely a jeli ke stolku rodičů. Kopeček, jak vidíte na fotce, ústí bez jakékoli zábrany přímo do silnice. Auta a autobusy, které tu ve velké míře jezdí, nemají šanci zabrzdit, když se před nimi ocitne dítě na odrážedle nebo na kolečkových bruslích. Stíní jim v tom i silný strom. Je to jen otázka času, kdy dojde k nehodě. Děti jsou nevyzpytatelné.
Pokoušel jsem se zařídit instalaci jednoduché zábrany. Podobné, jako je hned vedle Obr.2. Obrátil jsem se tedy na Úřad městské části Praha 10, „Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje. Odpověděla mi paní Jitka Čuřínová, vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu. Sdělila mi, že zábranu musí postavit vlastník pozemku a že mu při instalaci vyjdou vstříc. Sdělila mi, že vlastníkem pozemku, chodníku podél Práčské parc. č. 712/28 je Hlavní město Praha. Pod správou to má Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Obrátil jsem se tedy na Oblastní správu východ, paní Zuzanu Kriesmanovou. Ta mně odkázala zpět na Odbor dopravy MČ Praha 10 s tím, že o „bezpečnost zákazníků kavárny se má postarat provozovatel kavárny“. Tato situace však s bezpečnosti zákazníků kavárny vůbec nesouvisí.
Podobný nápad, sjet kopeček, měl i jeden asi osmiletý chlapec, kterého jsem na skyboardu zahlédl v době, kdy byla kavárna zavřená, a skončil na silnici. Naštěstí v tu chvíli nic nejelo.
Na www stránkách jsem našel informaci o vaší společnosti, která se snaží v takových situacích pomoct. Obracím se tedy na vás s prosbou, zda byste mohli i v tomto případě pomoci. Instalace takové zábrany není nákladná a může předejít lidskému neštěstí.
Pokud bych vám mohl být v tomto případě nějakým způsobem nápomocen, rád pomůžu.

Děkuji vám a přeji hezký den.

Petr Hříbek

Zaslal: Petr Hříbek, 21.02.2020 v 16:46

Praha 10-
 
 

Práčská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 24.02.2020 09:09

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.toPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 25.02.2020 17:05

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, odboru hospodaření s majetkem:

"Dobrý den,

níže podaný podnět ve věci osazení zábran, jsme jako správce pozemku parcel.č. 712/27, k.ú. Záběhlice, se stavbou komunikace Práčská, předali na příslušnou instituci, k osazení navrhovaného zábradlí. Na osazení navrhovaných sloupků se musí žadatel obrátit na vlastníka pozemku parcel.č. 712/1, k.ú. Záběhlice (pozemek není ve vlastnictví HMP)."

Pozn. CHS:
O návrhu sloupků v textu podnětu nic není, doufáme však, že TSK tedy nechá se souhlasem MČ Praha 10 (která i nám deklarovala, že k případné realizaci ze strany města dá své kladné stanovisko,) instalovat zmíněné zábradlí. Prosím tímto pana Hříbka, aby nás dále informoval, až se začne něco dít, případně věc urgoval. Děkujeme za Váš zájem o bezpečnost dětí v problematickém místě!Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Práčská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.