Přechod od metra C Pankrác k bussiness komplexu Doudlebská

Jde o exponovaný přechod, kterým denně proudí tisíce lidí z metra do práce a zpět.
Vytíženost přechodu dokládá i fakt, že na něm poměrně často nefunguje světelná signalizace (zelený panáček), nebo tlačítka pro chodce.

Řešení v podobě klasického přechodu je pro toto místo zřejmě neadekvátní, neboť kromě častého vzniku technických poruch, jsem na přechodu viděl již mnoho nebezpečných situací vznikajících lidmi pospíchajícími do práce v kombinaci s řadou dodávek spedičních firem, které přechod zdržuje.

Vhodnějším řešením by zřejmě bylo nějaké přímé propojení výstupu metra s kancelářskými budovami bez omezení silniční dopravy.

Chtěl bych tak zjistit, zda se s nějakou takovou úpravou počítá například v souvislosti s výstavbou metra D, která zřejmě do této oblasti přivede ještě větší množství lidí.

Zaslal: Jakub Kákona, 23.01.2020 v 22:10

Praha 4-

Na Pankráci, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 26.01.2020 20:40

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 31.01.2020 15:13

Vyjádření Dopravního podniku hl.m. Prahy, a.s.:

"Dobrý den,

zasíláme stanovisko odborného útvaru DPP.

Vlastní podchod není nyní předmětem výstavby Metra D. Nicméně z podnětu náměstka byla zpracována studie, která obsahuje daný podchod mezi stávajícím vestibulem trasy C a budoucím novým vestibulem trasy D v objektu Gemini, který by tento problém měl odstranit. Předpokládáme, že pokud MHMP schválí tuto studii, bude finální výstavba trasy D obsahovat i tento podchod, který by mohl být zprovozněn ve stejnou dobu, jako stanice Pankrác D tj.12/2027."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Na Pankráci, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník v parku Jezerka v dezolátním stavu

Praha 4, 04. září 2014 S odpovědí

Chybí vodorovné značení (zebra) přechodu pro chodce

Praha - Dolní Počernice, 11. červen 2015 S odpovědí

Instalace retardéru v ulici V Zámcích, Praha 8

Praha 8, 15. březen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty