Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině

V krizeni cest K Zadni Kopanine x Chaloupky (jednosmerna cast) zcela chybi prechod pro chodce - jednosmerna cast ulice Chaloupky usti primo do frekventovane (zejmena pri kolonach na okruhu tudy projizdi vysoke mnozstvi vozidel a spechaji) ulice K zadni kopanine. Vyusteni je primo za zatackou, pokud jdete na zastavku ve smeru na Radotin, ridite se pouze sluchem, do zatacky neni videt. Pokud jdete na zastavku ve smeru Reporyje, take vstupujete do vozovky, kde se tesne vyhnou dve osobni vozidla. Navic zastavka zastavka je umistena ve vozovce, proste stojite na kraji vozovky. Obe zastavky vyuzivaji deti pro cestu do skoly, na zastavkach stavi take skolni autobus. Navic ulice K zadni kopanine je znama tim, ze se zde nekolikrat do roka poradaji moto zavody - neni tedy vyjimecne, ze si moto amateri jezdi mimo terminy zavodu trasu trenovat - jezdi rychle, casto zavodi dvojice, casto jiz za tmy a to je opravdu nebezpecne. Foto poridil vnuk z aplikace Google, odpovida skutecnosti.

Zaslal: Neni Neni, 19.01.2020 v 23:04

Praha - Řeporyje-

K Zadní Kopanině, Praha - Řeporyje

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.01.2020 21:23

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.toPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 28.01.2020 06:50

Vyjádření Úřadu městské části Praha 13:

Dobrý den,

z důvodu místní příslušnosti postupujeme níže uvedený podnět městské části Praha - Řeporyje, neboť se jedná o místní komunikaci bez chodníků, a proto bude nutné nechat zpracovat projekt pro příp. výstavbu chodníků vč. návrhu na místní úpravu provozu na dotčené pozemní komunikaci. Odbor dopravy Úřadu MČ Praha 13, jako příslušný silniční správní úřad, ve smyslu zákonných předpisů, nemá žádné finanční prostředky, na pozemních komunikacích vykonává pouze státní správu, nenavrhuje, neprojektuje, nezadává zakázky. Na základě podaných žádostí projednává a schvaluje již navržená opatření svými stanovisky, stanoveními, příp. rozhodnutími ve správním řízení."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)K Zadní Kopanině, Praha - Řeporyje

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.