Špatně značený přechod u křižovatky Žitavského - K Přístavišti

Přechod v ulici K Přístavišti je velice špatně vyznačen. Zebra je téměř nezřetelná, přechod je navíc u nepřehledné křižovatky, kde auta vjíždějí v nepřehledné situaci do zatáčky, za kterou je hned téměř nezřetelný přechod.
Vzhledem k tomu, že tudy každý všední den ráno chodí děti z dolní Zbraslavi do školy (ZŠ v Hauptově ulici) a odpoledne opět domů, je nebezpečí o to větší. Navíc jako řidič tamtudy často projíždím a vím, že tento přechod je pro chodce nepřehledný a nebezpečný, řidič často chodce zahlédne až na poslední chvíli.
Při úpravě přechodu by bylo potřeba přidat ještě další bezpečnostní prvky, vzhledem k tomu, že děti přechod používají velice často.

Zaslal: Anonymní uživatel, 16.05.2012 v 17:59

Praha - Zbraslav-
 
 
 

K přístavišti, Praha - Zbraslav

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.04.2013 15:55

Přechod je ve správě MČ Praha – Zbraslav, vodorovné značení bude obnoveno v letošním roce při vhodných klimatických podmínkách. Přechod je umístěn v souladu s legislativou, je označen svislým i vodorovným dopravním značením. Jeho přemístění není vzhledem ke stávající zástavbě možné a z hlediska dochozí vzdálenosti chodců ani vhodné.

S pozdravem

Štěpán Vacek
vedoucí Odboru místního hospodaření
ÚMČ Praha–Zbraslav



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Barbora Žemličková: Vážený pane Vacku,
děkuji za odpověď, je dobře, že konečně bude alespoň opraveno značení přechodu. Ale vzhledem k tomu, že přes tento přechod každý všední den ráno (právě když je na Zbraslavi velký provoz) chodí děti do školy, nepřijde mi, že by byl dostatečně označen. Navíc je tento přechod u nepřehledné křižovatky! Proč hlídá policie děti z dolní ZŠ u přechodu na dlouhé rovné ulici Elišky Přemyslovny, u kterého jsou semafory a nechrání naše děti naopak tam, kde semafory nejsou??
16.04.2013 v 18:57    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



K přístavišti, Praha - Zbraslav

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechod u ZŠ a jídelny v ulici U lékárny

Praha - Zbraslav, 04. listopad 2012 Zaslaný

Chybějící přechod - K Noskovně x K Vizerce

Praha - Nebušice, 07. leden 2014 Bez odpovědi

Nebezpečné přechody

Praha 11, 12. únor 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty