Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská

ZŠ Ružinovská vzdělává děti s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Děti, které tuto školu navštěvují, dojíždějí z celé Prahy. Nejbližší zastávka MHD je Klárův ústav, odkud však ke škole chybí bezpečná cesta. Chodník od zastávky končí na křižovatce Ružinovská x Vídeňská, kde chybí přechod pro chodce, na protější straně chodník nenavazuje. O kousek dále děti musí překonat ještě křižovatku Ružinovská x Pod Krčským lesem, kde taktéž chybí přechod. V obou zmiňovaných křižovatkách je obzvláště v ranních hodinách velký provoz, auta projíždí velmi rychle, v křižovatce s ulicí Pod Krčským lesem často dochází k otáčení vozidel v křižovatce.
Škola situaci dlouhodobě monitoruje v rámci ekoprojektu, v roce 2019 se zapojila do programu Bezpečné cesty do školy. Podrobnosti na https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-ruzinovska/

Zaslal: děti, rodiče a vyučující ZŠ Ružinovská, 11.11.2019 v 06:19

Praha 4-
 
 
 
 
 
 

Ružinovská, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Irena Hanžlová: Situace v okolí školy je pro děti velmi nepřehledná a tím pádem i nebezpečná.
11.11.2019 v 10:13    

Ava Mezgerova: Ptám se zda městská policie pravidelně a trvale kontroluje, jak bezohlední automobilisté parkují v této křižovatce a jak to policie řeší ?
Chceme statistiku těchto kontrol a co zjistili a co vyřešili !!!!!!
Žádám o informaci, jak Městská policie zakročila proti frikulínovi z modré škodovky SPZ 9A1 5179, to je ten na první fotografii, jak tam tak hezky parkuje v souladu s platnými předpisy.
Parkovat se má pět metrů od hranice křižovatky.

Žádám, aby Mč Praha 4 tuto činnost po městské polici trvale vyžadovala a kontrolovala, zda police tam na parkování dohlíží.

A napište nám také zda městská samospráva Prahy 4 má zájem o bezpečnost a zdraví dětí svých občanů !
12.11.2019 v 19:18    

Jitka Kopisová : Dobrý den, můj syn chodí do této školy ZŠ Růžinovská od první třídy. Tato škola vzdělává děti s různými stupni postižení a handicapy. Bezpečně se dostat do školy je nadlidský úkol nejen pro dospělé ,ale hlavně pro děti.
Jak je již zmiňováno v komentářích výše, řidiči zde jezdí velmi rychle, dokonce jsem si často všimla,že i bez daní blinkru! O parkování v křižovatce ani nemluvě. Vůbec nedokáži pochopit, jak je možné, že se s touto situací nic nedělá. U vedlejší školy Nový Pork, což je výběrová škola, je přímo před školní branou udělaný zpomalovací práh a téměř každé ráno u něj stojí městský strážních. Proč to tedy nejde i u naší školy Růžinovská, kde je bezpečný přechod přes silnici a křižovatku mnohem horší?! Krom toho, že sem chodí děti postižený. Víte, být autistou je těžké samo o sobě. Tyto děti trpí z větší části docela velkými úzkostmi. Tak že přejít jen přes obyčejnou silnici bez semaforu a přechodu pro chodce , pro ně může a je velmi stresující situace. Příští rok jde syn do páté třídy, což pro nás znamená, že už nebude moc chodit do školní družiny. Bude se muset naučit jezdit domu sám. Tomu bude předcházet minimálně půlroční nácvik. A už teď z toho mám hrůzu.
Joo, to kdyby do naší školy chodilo dítko někoho z radnice , to by byl fofr, že?
16.11.2019 v 11:07    

Chodci Sobě: Příspěvky, které jsou nevhodné, zbytečně agresivní a "mimo mísu", z těchto stránek odstraňujeme.

Hezký večer všem normálně diskutujícím.
18.11.2019 v 19:18    

Lucie Brožová: Dobrý den,
ačkoliv ZŠ praktická a speciální Ružinovská je sama o sobě školou výbornou, tak dostat se do ní,pro dítě samotné bez doprovodu rodiče, je nemožné. Ačkoliv se snažím svým dětem od mala vštěpovat, že do vozovky se vstupuje pouze na přechodu popřípadně za svitu zeleného panáčka, tak při cestě do školy je takové dítě v bezvýchodné situaci, protože přechod široko daleko od školy není. Již několikrát se mi stalo, že mě při přechodu Růžinovské bezhohlední řidiči vytroubili. Sama raději syny do školy vozím a vozit budu až do 9té třídy. Při průjezdu ulicí okolo školy jezdím 20kou a očima na šťopkách vědoma si jak snadné pro dítě mezi zaparkovanými auty do vozovky vstoupit přímo pod kola vozu, divím se řidičům, kteří touto ulicí projíždí ve vyšší rychlosti, že stejné obavy nesdílí.
21.11.2019 v 11:35    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Ružinovská, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Neprůchozí úsek Psárská x Ohradní

Praha 4, 29. květen 2019 Zaslaný

Parkování na chodníku v Nuselské před PRE

Praha 4, 02. prosinec 2013 Vyřešený

Neexistující přechod - Broumarská

Praha 14, 06. únor 2018 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty