Retardér v Podolské ulici

V ulici Podolska je povolena rychlost 40km/h.
Směrem k podolskemu plaveckemu bazénu je jeden retarder. Ale svoji funkci moc neplní. Řidiči co tudy projíždí jezdí i 60km rychlostí. Je to tu docela dost nebezpečné.

Zaslal: Karel Pivoňka, 31.07.2019 v 08:36

Praha 4-

Podolská, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.08.2019 09:41

Obsah zaslaného podnětu, dle popisu občana, vypovídá především o nekázni a nedodržování povinnosti řidičů, dodržovat dopravní předpisy dle daného zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích( §4).

Jde o jasné nedodržování a nerespektování současné místní úpravy provozu na předmětné komunikaci.

Z uvedených a nepodložených popsaných informací občanem, o překračování výše dané rychlosti, nelze vyvozovat další kroky. Z uvedených důvodů tímto bezodkladně postupujeme popsaný níže uvedený emailový poznatek občana, na věcně příslušné policejní orgány, aby ve věci prověřili popsané skutečnosti a popř. konali další kroky, tj. příp. zvýšené kontroly a měření rychlosti v úseku, tak , aby se potvrdila popsaná nebezpečnost dopravní situace a mohlo se přistoupit k dalším případným změnám místní úpravy sil. provozu v místě.

K poznatku občana uvádíme, že v dohledaném úseku, který jím nebyl zcela v podnětu upřesněn a zkonkretizován, se nachází jednak jeden montovaný zpomalovací práh a dále , blíže k plaveckému objektu, (viz výřez z pasportu TSK HMP, a.s.- správce komunikací a DZ) je vybudován další pevný-integrovaný zpomal. práh, vč. dostatečného souvisejícího dopravního značení.

Proto zároveň postupujeme touto cestou podnět nejen policejním orgánům, ale i správci stávajícího dopravního značení, ( technikovi příslušného oddělení dopravního značení), aby i on prověřil veškeré stávající umístěné a vyznačené povolené dopravní značení a také celistvost montovaných dílců zpomal. prahu, zda je vše v pořádku a dobře viditelné a účinné.

Věříme, že podnětem se oslovené dotčené složky, budou účinně zabývat, tak aby dopravní úprava sloužila ke spokojenosti všech účastníků provozu.

Děkujeme tímto dotčeným složkám za součinnost v rámci jejich kompetencí a občanovi za sdělený poznatek z místa a za jeho čas, této problematice věnovaný.

OŽPAD, oddělení dopravy

Přiloha:
Soubor (PNG)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Podolská, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící přechod přes ul. Pod Pekařkou

Praha 4, 14. říjen 2013 S odpovědí

Chybějící přechody na ulici Budějovická

Praha 4, 16. červenec 2012 S odpovědí

Přehršel značek u zastávky Vodičková

Praha 1, 20. listopad 2014 S odpovědí

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku

Praha 6, 02. červen 2016 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty