Dlouhý úsek bez přechodu

Mezi stanicemi metra Pražského povstání a Pankrác vede dlouhý úsek ulice Na Pankráci bez možnosti bezpečně přejít. Děti bydlící na severo-východní straně ulice musí při cestě ze ZŠ Plamínková přecházet buď na přechodech přímo u stanice Pankrác či Pražského povstání, což je značná zacházka. Přímá cesta poté vyžaduje ne zcela bezpečný přechod.

Zaslal: Adam Jaroš, 14.06.2019 v 15:31

Praha 4-

Na Pankráci, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.06.2019 23:47

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět.Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

Denisa



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.06.2019 05:53

Dobrý den,

Děkujeme za podnět. Situaci pro přecházení by měla zlepšit výstavba tramvajové zastávky Kotorská či stavební příprava na ní (hned po oblouku severně od křižovatky s ul. Na Veselí) při rekonstrukci tramvajové trati. V místě, kde jsme u ní chtěli zajistit lepší podmínky pro přecházení přes ul. Na Pankráci, jsme zjistili, že mimo vozovku se nachází soukromý pozemek na západní straně, kde v tom místě proto nepůjde přechod (či místo pro přecházení) stavebně napojit. I díky nepříjemné zkušenosti z tohoto místa jsme za posledních dvacet měsíců zabránili prodejům několika pozemků na jiných místech v Praze 4, které byly v kolizi s plánovanými chodníky či bezmotorovými komunikacemi.

S pozdravem
Bc. Václav Kříž, referent oddělení dopravy ÚMČ Praha 4



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Alena Šilerová: Souhlasím s panem Jarošem, aspoň čtyři rovnoměrně rozložené přechody pro chodce by se tam určitě hodily.
A ještě lépe, kdyby byly zřízeny na na stavebně zvýšených příčných pruzích.
15.06.2019 v 14:26    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Na Pankráci, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nebezpečný přechod u nám. Bří Synků podruhé

Praha 4, 24. červenec 2014 Bez odpovědi

Chybějící přechody v Trojské ulici

Praha - Troja, 09. leden 2018 Nově zaslaný

Laguna na přechodu pro chodce

Praha 3, 06. květen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty