Nebezpečné přechody na ulici Práčská, Praha 10 - Záběhlice

Prosím o zklidnění provozu a zvýšení bezpečnosti chodců na ulici Práčská, v úseku od křižovatky s ulicí Topolová až ke křižovatce Hledíková. Jedná se o rovinatý úsek komunikace, kde se nacházejí dva přechody pro chodce bez světelné signalize a jeden přechod se světelnou signalizací na křižovatce Práčská x Hledíková. Za poslední roky zde doprava skokově narůstá, mnoho automobilů si tudy krátí cestu při dopravní zácpě na Jižní spojce. Bohužel řidiči neradi dávají přednost chodcům na přechodu, na světelné křižovatce běžně projíždějí na červenou a překračují, někdy výrazně, nejvyšší povolenou rychlost 50km-h (ve večerních hodinách zde často závodí, respektive zkoušejí zrychlení vozidla, takže jízda až 100km-h zde také není problém). Sám zde denně jezdím vozem, tak jsem schopen odhadnout rychlost okolních vozidel. V poslední době se zde množí i počet dopravních nehod, hlavně v souvislosti s nedobržděním před přechodem, nebo dokonce i k poražení chodce automobilem. Po té, co zde bylo postaveno nové sídliště Zahradní Město (ulice Mikanova, Mattioliho, Velenovského, Kamelova), je zde mnoho rodin s dětmi, které spádově spadají do školek a škol v Zahradním Městě-Záběhlicích a denně přecházejí přes již zmíněnou ulici Práčská. Kvůli bujné vegetaci mají jak motoristé, tak i chodci špatný výhled do silnice-chodníku, což při rychlé jízdě opět ohrožuje bezpečnost chodců a provozu. Prosím tedy odpovědné pracovníky, aby lokalitu navštívili a vyhodnotili, jaká opatření vedoucí k větší bezpečnosti chodců, hlavně dětí, jsou nejvíce efektivní a následně takováto opatření realizovali. Nabízí se umístění značení pozor děti, snížení rychlosti na 30km-h, instalace radu s tabulí zobrazující aktuální rychlost - ideálně vč. SPZ, zpomalovací retardér nebo vyvýšení a následné snížení komunikace. Před přechodem třeba i změna barvy povrchu silnice a v neposlední řadě důkladné vysekání porostů, které brání výhledu řidičům i chodcům (ještě více důležité, pokud je světelná signalizace mimo provoz). V příloze posílám mapu, kde je červeně označen výše popsaný úsek Práčské ulice a zeleně označené problematické nebezpečné přechody. Čtvrtý přechod na křižovatce Práčská x Topolová chybí úplně! V případě nejasností jsem Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech. A předem Vám děkuji, že se budete tímto návrhem zabývat.

Zaslal: Michal Korpoš, 12.06.2019 v 20:18

Praha 10-
 
 
 
 
 

Práčská, Praha 10

Aktualizace podnětu

20.06.2019

Michal Korpoš přidal následující aktualizace podnětu:

Děkuji moc, že se tím budete zabývat. Jde i o bezpečnost řidičů. Například projet z Jasmínové ulice přes křižovatku Práčská do ulice Mikanova je vyloženě loterie. Výhled do pravé strany na projíždějící po Práčské je velice špatný. To samé při výjezdu z Hledikové, výhled vlevo do Práčské je skoro nulový s to díky keřům.Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.06.2019 05:54

Dobrý den,

bude provedeno místní šetření za účasti zástupce Policie ČR a následně navrženo opatření.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Renata Buchtová: 100% souhlasím. S nárůstem dopravy v posledních letech je to opravdu místo, které by zasloužilo nějaké opatření pro omezení rychlosti. Michal Korpoš to napsal velmi dobře, není co dodat.
13.06.2019 v 12:27    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Práčská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící průchod Mikanova-Práčská

Praha 10, 03. červen 2014 Zaslaný

Strom přerůstající do chodníku

Praha 10, 10. červenec 2013 Vyřešený

Chybějící přechod - K Noskovně x K Vizerce

Praha - Nebušice, 07. leden 2014 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty