Nepřehledný přechod v křižovatce Křejpského - Jašíkova

Přechod pro chodce před domem Křejpského 3 je velmi nepřehledný, pro auta parkující ve vnitřním oblouku není vidět, přijíždějí-li od Opatovské. I přes zřízenou zónu 30 km/h se zde některá vozidla pohybují bezohledně a přechod je proto nebezpečný zvláště pro děti.

Navrhuji zajistit na přechodu alespoň minimální rozhledové poměry, a to znemožněním parkování ve vzdálenosti cca 5 metrů vpravo od přechodu (při pohledu od vchodu Křejpského 3).

Zaslal: Vratislav Filler, 11.03.2019 v 06:27

Praha 11-
 
 
 
 

Jašíkova, Praha 11

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 12.03.2019 15:19

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

AlenaPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.03.2019 06:40

Toto nám přišlo přes magistrátní portál Změňte to jako vyjádření příslušného Úřadu městské části Praha 11, odboru správy majetku:

„V tomto prostoru není nutné osazovat žádné sloupky či jiné dopravní značení. V tomto místě platí obecná úprava provozu na pozemních komunikacích, tj. zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, ust. § 27 a násled."

Vzhledem k tomu, že tato odpověď nám nepřipadá uspokojivá, budeme znovu kontaktovat MČ s prosbou o vysvětlení a případnou snahu o nápravu nebezpečné situace.

Chodci soběPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.03.2019 19:58

Podnět jsme zaslali městské policii se žádostí o zvýšený dohled.

S pozdravem

Ing. Petr Mach | Úřad městské části Praha 11
Odbor správy majetku – Oddělení dopravy a silniční správní úřad
samostatný odborný referent pozemních komunikací a stavebPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

nováček: Pane Ostrý, jedinej trapák jste tu Vy. Řidičák na rozdíl od Vás též mám. Asi jste opravdu nepochopil psané, tak speciálně pro Vás- výkřik typu autíčkářské bestie sem opravdu nepatří. Pochopil jste to, nebo se vám to má hláskovat?
13.03.2019 v 10:09    

Jana Nováková: Žádám police (P ČR, i městskou) o trvalou a opakovanou každodenní kontrolu parkování! Bezohledné agresivní autíčkářské bestie nemají v křižovatce co parkovat!
11.03.2019 v 12:06    

nováček: Paní Nováková-v už se s tím někde léčíte? To snad ani není možný, něco takovýhodle sesmolit.
Pan Filler dostal evidentně vycházky a přístup k internetu, teď budeme číst ty výplody tady asi často. Navrhuji na Chodově udělat přechody všude, kde to jen trochu jde.
11.03.2019 v 14:21    

Karel Ostrý: Tak podle zdejšího trapáka "nováčka" se smí v křižovatkách parkovat.
Tak snad ten chlapec nemá řidičák.
11.03.2019 v 20:05    

Vratislav Filler: Jana Nováková: Zákon v tom místě parkování dovoluje. Parkovat se nesmí pět metrů před přechodem, ne pět metrů za. Právě proto je tam potřeba nějaké dopravní opatření.

nováček: Vážený pane. já v tom domě bydlím, mám dvě školní děti a způsob, jakým jste svým prvním komentářem znevážil potřebu bezpečného pohybu dětí po městských ulicích je přinejmenším odporný, a kdybych se chtěl snížit na vaši úroveň, mám pro to velmi přiléhavý termín. Pokud si pro příště tu hospodskou rétoriku neodpustíte, tak na hrubý pytel přilepím hrubou záplatu.
13.03.2019 v 10:52    

Lála Myslíková: V křižovatce se pane Fillere parkovat opravdu nesmí! Kdo tam parkuje, je bezohledná agresivní autíčkářská bestie, která může zapříčinit i smrt malého dítěte!

"nováček" je jen trapák, naprosto souhlasím.

Ke sdělení MHMP 12.03.2019 15:19 , komu jste prosím konkrétně předali podnět? Co to je "příslušná instituce? Také Policii?

Žádám o natěr žlutých pruhů podél obrubníků na obou stranách napojení ulice Jašíkovy do ulice Křejpského (od přechodu k přechodu). Zatím jsou jen na jedné straně.
13.03.2019 v 23:51    

Vratislav Filler: Lála Myslíková: Jo, máte pravdu, zapomněl jsem že z titulu křižovatky ano. Stejně se nesmí parkovat z titulu ponechání 3m na každý směr jízdy na polovině délky sídlištních ulic. V praxi si to vymáhání ale nedovedu představit.

Přesně jak navrhujete, řešily by to žluté čáry. Prakticky vzato bych ale namaloval jen 5-10 metrů od přechodu, zbytek toho vnitřního oblouku není takový problém.
14.03.2019 v 08:52    

Chodci Sobě: Příslušná instituce je zřejmě TSK, MHMP to bohužel nesděluje,
14.03.2019 v 16:08    

nováček: Pane Fillere, jste bohužel naprosto trapný, ale internet snese vše, i hrdinu, že? Nenavážel jsem se do dětí a je opravdu vidět, že máte problém s pochopením psaného textu. Raději si zase něco nastudujte a pak si tu vyskakujte. A lepte si max něco na své ego, až vám tedy dojde, co vám píši. Snad pochopíte.
20.03.2019 v 11:10    

nováček: A příslušná instituce rozhodně není správce komunikací - TSK, ale nejdříve musí silniční správní úřad vydat stanovení dopravního značení ( po souhlasu Policie ČR ) a na základě tohoto TSK teprve za dobrých klimatických podmínek provede značení.

To by si trapáci jako Myslíková a Filler jistě lehce zjistěj. Místo psaní blábolů.
20.03.2019 v 11:14    

Vratislav Filler: Nováčku, vstoupit do diskusního vlákna příspěvkem urážejícím jmenovitě všechny dosavadní diskutéry je projevem naprostého hovadství. Chápal bych to, je-li Vaším cílem odrazovat lidi od toho, aby se starali o to, jak mají vypadat ulice, po kterých chodí. Jestliže toto Vaším cílem v této debatě není, pak Vám doporučuji se léčit.
20.03.2019 v 13:42    

Chodci Sobě: Pane "nováčku", máme dojem, že to není poprvé, co vás žádáme o základní slušnost při diskuzích na tomto portálu. Vaše osočování přispěvatelů je ubohost a pokud s tím nehodláte přestat, budeme vaše příspěvky mazat, ev. zakazovat. Zkuste se nad tím zamyslet, jste-li toho schopen. Díky.
20.03.2019 v 17:28    

Myslíková: Žádám policii (Policii ČR, i městskou policii) o trvalou a opakovanou každodenní kontrolu parkování! Tyto instituce by měly informovat občany o tom, jak pracují, jak sledují dodržování pravidel silničního provozu. Jenom když je zpětná vazba, tak občan může věřit heslům typu "pomáhej a chraň".

Bezohlední agresivní autíčkáři nesmí v křižovatce parkovat!

Žádám o co nejrychlejší namalování žlutých čar podél obrubníků křižovatky, je už první jarní den, tak snad už se natírat může, je na to už dost teplo.
Nikdo se přece nechce dožít nějaké tragédie, zajetého dítěte, nebo dokonce zajetého pana nováčka.
20.03.2019 v 17:49    

Vratislav Filler: Dobrý den,

děkuji za reakci městské části, Prosil bych nicméně o ohleduplné jednání vůči postiženým řidičům a počáteční řešení např. formou domluvy, to parkování je tam velmi zažité.
22.03.2019 v 08:50    

Karel Ostrý: Pane Fillere, neproste, bezohlední agresivní autíčkáři nesmí v křižovatce parkovat a basta ! Čím tvrdší postih, tím se jim to lépe a více vtiskne do hlavy !
26.03.2019 v 10:31    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Jašíkova, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník od bazénu

Praha 11, 12. březen 2018 Nově zaslaný

Výduť na chodníku

Praha 11, 05. duben 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty