Chodnik Horousanska

Chodnik v Horousanske ulici nedaleko namesti u metra Hloubetin se snad ani neda nazvat chodnikem, neda se totiz po nem bez uhony chodit. Problem pretrvava jiz nekolik let. Musi se chodit po silnici a uskakovat pred projizdejicimi auty. Praha 14 radeji postavi rozhlednu nebo ohyzdne komunitni centrum nez se snazit o napravu problemu, ktere jsou pro obcany dulezitejsi.

Zaslal: Alena Hüttlová, 27.02.2019 v 06:36

Praha 14-

Horoušanská, Praha 14

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 01.03.2019 06:26

Dobrý den,

Podnět na opravu chodníku v ul. Horoušanské přepošleme správci této nemotoristické komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl.m.Prahy. (Pozn. Chodci sobě: také jsme to udělali.)

Bc.Pavla Šafránková
referent
Odbor dopravy
Úřad městské části Praha 14Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.03.2019 06:29

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to
GabrielaPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 29.03.2019 15:25

Vyjádření příslušného oddělení Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s.:

Závady na chodníku Horoušanská prošetříme a zjištěné havarijní závady opravíme. Pokud se týká celkové rekonstrukce chodníku, plánujeme ji provést až po velkých akcích :

1. Obnova vodovodu a rekonstrukce kanalizace P14 Hloubětín V Chaloupkách a okolí. Díky této rekonstrukci očekáváme narušení i povrchů vozovek a chodníků v ulici Horoušanská i přes to, že hlavní vedení povede v jejím bezprostředním okolí – revitalizace vadných šachet a vadných přípojek. Tato má proběhnout 2020-2021

2. A další menší akce nové vedení optických kabelů, úprava křižovatky Poděbradská atd úprava přechodu a chodníku Slevačská x Poříčanská které by všechny měly být hotovy do rekonstrukce kanalizace a vodovodu.


Z těchto důvodů zajisté pochopíte, že větší rekonstrukce vozovek a chodníků v této oblasti Hloubětína neplánujeme, protože by byly zbytečné. V současné době se snažíme zajistit schůdnost chodníků a sjízdnost vozovek provizorními opravami."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Daniel Kovář: Vážená paní Aleno Hüttlová,

dovoluji si Vám a čtenářům napsat svůj názor a vysvětlení, proč tam ten chodník máte v takovém stavu.
Místní političtí komunální šíbři na radnicích přeci potřebují sbírat politické body, potřebují, aby se o nich oslavně psalo, co zase úžasného nového vymysleli, jaké vize a kam chtějí dotáhnout.
A jistě chápete, že oslavným článkem v nějakém radníčním plátku o opravě chodníku, nota bene, chodníku naprosto amatérsky odfušovaném, tak takovým článkem komunální politici díru do světa neudělají.
Ale o rozhlednách, o komunitních centrech Kardašovská, no to je jiné kafe!

Evidentně těm frikulínům, co kdysi dělali elektrické vedení k veřejnému osvětlení bylo zatěžko dát asfaltovou směs do náležitého spádu a zalít spáru pružným asfaltovým tmelem.
Samozřejmě u vás na Praze 14, předpokládám není žádný systém kontroly a přebírání oprav a úprav chodníků a vozovek. Jinak by se něco takového nemohlo stát. A nebo je na to cca jeden člověk na půl Prahy.

Doporučuji Vám vážená Aleno Hüttlová, abyste dle zákona 106/1999 Sb. poslala panu starostovi Vondrovi žádost o informaci, kdo, která firma ten chodník narušil, kdo a kdy to objednal, kolik to stálo, kdo a kdy to převzal a kdo konkrétně a jmenovitě za tu nádheru odpovídá.
Chtějte kopie faktur a kopie předávacích protokolů. To teprve pak uvidíte jak se budou kroutit.

S pozdravem a přáním, aby ten chodník byl co nejdříve opraven (i když tomu nevěřím).

Daniel Kovář

P.S.

Pozor na sliby! Těch se dá nadělit, i půl Prahy lze slíbit. Sliby se slibují, blázni se radují.
A pozor na výmluvy, ideální je nic neříkající:
- zaznamenali jsme to do seznamu závad
- čekáme na příhodné počasí
- uděláme na to studii
- až bude dostatek finančních prostředků, tak to určitě opravíme
27.02.2019 v 11:35    

Jana Drahošová: Ještě by chtěli, ti zpropadení občané, holota jedna, opravit chodník!!!

Vždyť mají „Znalostní centrum MČ Praha 14 s inteligentní mobilní aplikací„!!! To jim to nestačí??!!!
27.02.2019 v 14:41    

Jana Nováková: Technická správa komunikací hl.m.Prahy nám poslala za cca 10 dnů co?
Ne, nebudu to psát.
Třeba mají moc práce, venku prší, padají mosty ..........
11.03.2019 v 20:09    

Alena Hüttlová: Dle vyjádření TSK se bude možná opravovat až zde nebudu. Hlavně, že mají plány na opravu náměstí v Hloubětíně před vchodem do metra, který mi již asi 5.let posílají jak krásně to bude vypadat jak si posedíme v kavárničkách pod rozkvetlými stromy. Vzhledem k tomu, že již minulý rok měli začít s opravami a nic, tak si nedělám iluze, že někdy chodník opraví. Žádný plán, žádný termín. Jen musím pochopit, že uskakovat před auty budu dále. To je výsledek mého snažení o nápravu. Je to smutné.
Zdravím Hüttlová
29.03.2019 v 16:27    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Horoušanská, Praha 14

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty