Chybějící regulace obl. Podbělohorská a přechod Libínská x Nad Palatou

Okolí zastávky Podbělohorská (začátek ulice Pod stadiony a Podbělohorská v místech, kde odbočuje doleva na Vypich) je nevhodně regulováno ještě z dob, kdy v okolí nebyla rozsáhlejší zástavba. Dnešní řešení neodpovídá potřebám obyvatel ani jejich trajektoriím. Přechody jsou umístěné tak, že lidé chodí převážně mimo ně. Nejkřiklavější problém je v křížení ulic Libínská, Pod stadiony a Nad Palatou, kde dochází ke skutečně nebezpečným situacím. Jedná se o zatáčku, kde běžně přechází lidé, převážně senioři a rodiče s dětmi - cestou do místní mateřské školy anebo na Ladronku, případně si jednoduše zkracují cestu, protože nejbližší přechod je cca 200 m daleko.

Ulice Podbělohorská je v nižší části směrem ke Klamovce regulována zpomalovacími prvky, v oblasti kolem zastávky Podbělohorská tomu tak již není.
Situace je nepřehledná též pro automobily, především při vyjíždění z ulice Libínská doleva na Strahov. V místě jsou zrcadla, ale řidiči jsou si evidentně často nejistí, zda skutečně mohou jet.

Doporučuji urychleně přehodnotit existující (dosud nerealizovaný) projekt úprav této oblasti na základě reálných trajektorií a uživatelské přívětivosti pro chodce i řidiče a také celkové zklidnění komunikace, po které vzhledem k široké a dlouhé silnici jezdí automobily velice rychle (překračují povolenou rychlost nebo dobržďují na poslední chvíli i u stávajícího přechodu, který je ze směru zhora dolů za zatáčkou a tudíž hůře viditelný). Do plánů pravěpodobně vstoupí nutná (alespoň částečná) renovace vozovky, která má v zastávkách vyjetá koryta hluboké cca 5 cm.

Zaslal: Magdaléna Klimešová, 17.01.2019 v 07:16

Praha 5-

Libínská, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 18.02.2019 09:02

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

AlenaPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Helena: Stejně svízelná je situace o něco níže na křižovatce ulic Podbělohorská a Pod Stadiony. Přechod pro chodce je namalován o kus výše na Podbělohorské u zastávky autobusu 149, ale takovou oklikou chodci, kteří vstupují z autobusu 191 a pokračují dolů do Košíř opravdu nechodí.
17.01.2019 v 11:39    

Chodci Sobě: Reakci na podnět jsme znovu urgovali na MČ Praha 5 s návrhem na zaslání žádosti na MHMP pro případné zařazení mezi požadavky na realizaci z rozpočtové položky BESIP
18.02.2019 v 09:09    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Libínská, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty