Komořany - Na Beránku > neexistující pěší spojení

Zástavba Komořan se podél ulice Do Koutů posouvá dál na východ. Chybí spojení s dalšími částmi Modřan, do oblasti Na Beránku (smyčka bus, velká MŠ/ZŠ, přilehlé sídliště) a Cholupický vrch.
Jedinou možností jsou nynější blátivé pěšinky nebo jízda autem nebo autobusem přes centrum Modřan. Místu by prospěl zpevněný chodník nebo cyklostezka do ulice Skalnatá/Na Výšině.

Zaslal: Zbyněk Uzel, 10.01.2019 v 14:43

Praha 12-

Do koutů, Praha 12

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.01.2019 14:30

Dobrý den, pane Uzle,

děkujeme Vám za podnět, kterým se budeme zabývat. V současné době se řeší územní studie Komořan, která zahrnuje i tuto lokalitu. Zároveň při výstavbě nebo rekonstrukci chodníků a stezek musíme brát v potaz vlastnické vztahy na dotčených pozemcích. Nicméně jak jsem uvedl, podíváme se na to a zkusíme najít nějaké řešení.

S přátelským pozdravem,

Ing. Vojtěch Kos, MBA
1. místostarosta MČ Praha 12Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Karel Kučera: Spojení mezi ulicemi Skalnatá a Do Koutů existuje. To, že jsou chodníky blátivé je věc druhá. Navrhuji bojovat spíše za trochu štěrku pro zpevnění stávajících tras. Navrhovaná trasa vede přes soukromý pozemek. takže smůla.
17.01.2019 v 10:38    

Zbyněk Uzel: Pozemek louky je soukromý dnes. Nyní je už běžné, že se schvalováním nové výstavby si samospráva developera zaváže k investicím do veřejné infrastruktury v místě, nebo přímo na jeho pozemku.
Štěrk nepovažuju za dlouhodobě vhodné řešení - rozsypává se do stran, po pár měsících se promačká do hlíny. Není dobře sjízdný s kočárkem, na kole, ani schůdný v lodičkách.
26.01.2019 v 06:53    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Do koutů, Praha 12

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník (ul. Seidlova)

Praha 12, 25. duben 2017 Nově zaslaný

Lampa nesvítí přes stromy

Praha 12, 29. listopad 2018 Zaslaný

Reklamní sloup na Černokostelecké ulici

Praha 10, 31. říjen 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty