Chodník před ZŠ Na Dlouhém lánu

Přístupový chodník k ZŠ Na Dlouhém lánu v ul. K Lánu je v havarijním stavu a stal se bariérovým. Menší děti zde již mají problém se schůdností. Kritické je místo s kaluží před přechodem pro chodce přímo před ZŠ, jinak potřebuje kompletní obnovu včetně celé konstrukce chodníku.

Zaslal: Květoslav Syrový, 10.01.2019 v 15:35

Praha 6-
 
 
 

K lánu, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 14.01.2019 06:10

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

Alena



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 11.02.2019 06:23

MHMP, stále takto:
Dobrý den, Váš podnět jsme předali příslušné instituci, nicméně stále čekáme na vyjádření. Žádáme vás tedy o trpělivost, odpovíme vám, jak jen to bude možné. Děkujeme za pochopení.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Myslíková: K odpovědi MHMP: 11.02.2019 06:23 -
Měli jsme trpělivost už sedm měsíců, dnes je 10. července 2019 a od pana piráta Hřiba z MHMP se nikdo doposud nenamáhal se zde vyjádřit a hlavně chodník dát do pořádku.
Nuže, slovutný pane piráte Hřibe primátore z MHMP, ukaž kudy na to dále, a prosím napište nám sem na tento portál Chodci sobě, co uděláte s onou odpovědnou institucí a kdy Květoslavu Syrovému vyhovíte?!

A také byste tam mohl nechat vysadit nějaké další nové stromy piráte Hřibe. Třeba lípy.
10.07.2019 v 19:09    

Květoslav Syrový: Dobrý den,
no myslím, že primátor Hřib takového věci zrovna řešit nemusí, takže bych v soudech trochu přibrzdil. O chodníky se primárně stará příslušná MČ a má to řešit ve spolupráci s TSK, resp. odbor dopravy MHMP, který to pak TSK zadává. Nechci do toho nikomu kecat, ale zásadní problém vidím v Praze 6, která spíše než komunikuje, si stále jen stěžuje, jak ji všichni škodí a nerozumí jim a neposlouchá a vše patří městu Praha, takže se na to dá skvěle vymlouvat. Odpovědnost věc "řešit" je ale primárně na Praze 6.
12.07.2019 v 10:56    

Myslíková: Pane Syrový dobrý den,
respektuji Váš názor, ale já si naopak zase myslím, že pan pirát Hřib, by místo uvažování o zabírání soukromého majetku - bytů, měl něco konkrétně dělat a mít hmatatelné výsledky. A to výsledky pro lidi, pro občany města Prahy!

Takže piráte Hřibe, čiň se, sázej stromy a zařiď a dohlídni, aby MČ Praha 6 nefňukala a starala se a chodník střelhbitě opravila!!!!
12.07.2019 v 11:11    

Květoslav Syrový: Pozor, "pro lidi" to dělali i komouši ... a piráti co znám, tohle sousloví používají stejně jako SPĎáci či současní komouši, protože je populistické stejně dnes jako dřív.
Takhle MHMP koalice je nejrozumnější od Béma a jinak, může být jen stokrát hůř.

Každopádně nastavit správně systém se musí odshora, o tom žádná.
12.07.2019 v 11:39    

Chodci Sobě: Řešení podnětu jsme znovu urgovali na MČ i MHMP.

Hezký den
Chodci sobě
15.07.2019 v 10:07    

Dominika Cibulková: Jaký je prosím stav tohoto případu v prosinci 2019 ?
Prosím o další urgenci přímo u doktora Hřiba.
16.12.2019 v 13:40    

Květoslav Syrový: Dámy a pánové,
nechme Hřiba Hřibem, nemusíme z mého podnětu dělat zrovna téma, směřující až k prezidentovi či nové šéfce EU, každopádně dotaz směrem ke správě majetku (MČ či MHMP) rozhodně nebude od věci. Jedná se o veřejný prostor (chodníky) na pozemku 1042/6 k.ú. Vokovice, který vlastní 4 soukromé osoby v osminových podílech. Takový pozemek nemá pro majitele valné hodnoty, třeba se ho rádi zbaví, každopádně současný správce odpovídá za případné škody. Bylo by dobré vědět, kdo spravuje infrastrukturu na těchto pozemcích, neboť se jedná o veřejně přístupné pěší komunikace a v případě úrazu i odp. způsobem odpovídá za vzniklé újmy na zdraví či majetku.

Odpověď MČ Prahy 6 z 19.7.2019 od paní Charvátové je zatím tato:
"Tento konkrétní problém se týká v prvé řadě vlastnických vztahů. Dokud nebude dohoda s několika vlastníky pozemku o odprodeji či směně, nejsme zde oprávněni investovat veřejné prostředky."
Inu, snad to tím pro ně nekončí. Na otázku v tomto duchu dosud bez odpovědi.

Nicméně musím konstatovat, že je to věc především MČ Prahy 6 - jedná se o přístupovou cestu do jedné z důležitých institucí ve správě MČ a s MHMP má v tomto duchu komunikovat odp. odbor či radní.

Nabízí se tedy dotaz, zda v tomto duchu bylo zahájena nějaká jednání či byl vznesen podnět. Dle výše uvedené odpovědi tedy není MČ Praha 6 správcem. Dokud nebude nikdo tlačit na majitele současného či budoucího, budeme každé ráno do školy a ze školy svými kopyty jak dobytek klopýtat, a následně se jen čepýřit.
16.12.2019 v 14:25    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



K lánu, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

SSZ Malovanka

Praha 6, 11. únor 2012 Zaslaný

Poničený chodník a prázdná rabátka

Praha 6, 03. prosinec 2012 Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Nádražní

Praha 5, 09. leden 2014 Zaslaný

Rozbitý chodník na rohu Kaprovy a Křižovnické

Praha 1, 01. květen 2012 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty