Velmi nebezpečný přechod na křižovatce Komořanská x K Vystrkovu

Dobrý den,

rád bych upozornil na velmi nebezpečný přechod na křižovatce Komořanská x K Vystrkovu v Praze 4. Přechod je na konci rovného úseku (ze směru Komořany) kde řidiči neuváženě zvyšují rychlost. Přechod sousedí s autobusovou zastávkou MHD. Vozidla míjející stojící autobus, chodce nevidí a míjejí zde chodce vystupující z autobusu a vstupující na přechod ve velmi vysoké rychlosti (odhadovaná rychlost vozidel 30-70 km/hod).

Z osobní zkušenosti mohu říci, že cca 2 z 5ti vozidel brzdí před chodci vystupujícími z autobusu a vstupujícími na přechod (především v noci) na poslední chvíli, agresivní řidiči nezastaví vůbec a chodce velmi ohrožují. V okolí přechodu se neustále staví nové obytné domy a chodců výrazně přibývá. Vážná nehoda je zde tedy pouze otázkou času.

Děkuji předem za sdělení, jak a kdy dojde k nápravě.
S pozdravem
Ing. Martin Baumann

Zaslal: Martin Baumann, 29.12.2018 v 18:23

Praha 12-

Komořanská, Praha 12

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 03.01.2019 20:00

Dobrý den, pane Baumanne,

děkuji Vám za podnět, kterým se spolu s odborem dopravy budeme zabývat. Danou křižovatku také téměř denně využívám a vím, že nevyhovuje stávajícímu velkému provozu. V současné době probíhá územní řízení na celou přestavbu/výstavbu nové Komořanské, a to v úseku Generála Šišky po napojení na Pražský okruh (obchvatem Komořan). Součástí by bylo i řešení předmětné křižovatky. S kolegy z odboru dopravy probereme, zda by šlo realizovat nějaké přechodné opatření, aby došlo ke zvýšení bezpečnosti ještě před realizací nové Komořanské.

S přátelským pozdravem,

Vojtěch Kos
místostarosta MČ Praha 12Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 06.02.2019 05:38

Dobrý den pane Baumanne,

ke komunikaci Komořanská je příslušným silničním správním úřadem Magistrát hl. m. Prahy, Váš dotaz předáme k vyřízení.

S pozdravem

Ing. Martina Cihelková
referent oddělení dopravy

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 12
ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
ODBOR DOPRAVYPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 06.02.2019 05:50

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem

za tým zmente.to

AlenaPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 06.03.2019 19:09

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor dopravních agend:

"K Vašemu podnětu ohledně přechodu pro chodce v ul. Komořanská sdělujeme, že v minulém roce bylo vydáno našim úřadem stanovení na zvýraznění tohoto přechodu pro chodce jak svislým, tak i vodorovným dopravním značením, správce komunikace přislíbil, že stanovené změny realizuje co nejdřív dle klimatických podmínek. V budoucnu se plánuje realizace světelné signalizace v rámci výstavby další etapy developerského projektu."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Pospíšil: Kos nenapsal žádné termíny, jsou to jen mlhavé neurčité sliby. V konkrétní žádosti pana Baumanna přislíbil, že něco s někým probere.
A výsledek po 21 dnech, tedy po 3 týdnech ?!?? Je jaký?
Obávám se, že nebude asi žádný, pouze snaha hrát o čas a zašolichat to do zapomnění.
24.01.2019 v 18:48    

Martin Baumann: Dobrý den, pane Kosi, měsíc uběhl a bohužel jsme žádné řešení dané situace nezaznamenali. Nabízí se, že jste s kolegy z odboru dopravy ještě neprobrali, zda by šlo realizovat nějaké přechodné opatření, aby došlo ke zvýšení bezpečnosti kritického přechodu ještě před realizací nové Komořanské.

Prosím o Vaše vyjádření.
Děkuji
M. Baumann
04.02.2019 v 07:36    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Komořanská, Praha 12

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.