Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy

Dobrý den,
prosím o vytvoření přechodu přes ulici Klikatou těsně pod jejím křížením s Markovou. Klikatá je extrémně dopravně zatížená a všichni, kdo bydlí na její severní straně (ulice Na pomezí, Markova, Klikatá a Mezná) mají nyní vlastně jen dvě možnosti, jak se dostat do zbytku Jinonic, a tím pádem kamkoliv jinam po Praze - přechod u zastávky Vidoule a přechod u zastávky Hutmanka (který je velmi nebezpečný). Klikatá je ale dlouhá a mezi těmito dvěma přechody je víc jak 500 m. Proto jsme nuceni přebíhat nebezpečnou Klikatou, po níž jezdí velké množství aut (je to jeden z hlavních tahů Prahy 5) velmi rychle. Ulice je docela široká a v té frekvenci aut se nám často stává, že na bezpečné okno, v němž si dospělý troufne ulici přeběhnout, čeká ráno a odpoledne třeba 5 nebo víc minut. Je logické, že spousta lidí přebíhá Klikatou právě cca uprostřed, tzn. na jediném místě, kde by bylo možné udělat přechod - těsně pod křížením s Markovou, protože lidé vycházejí z Markovy a potřebují se dostat na druhou stranu. Navíc naproti Markovy je na druhé straně Klikaté dětské hřiště, které určitě je určeno nejen pro ty, kdo bydlí na jižní straně Klikaté, ale i pro ty, co bydlí na severní. Ti se ale na hřiště nemůžou kvůli chybějícímu přechodu bezpečně dostat - s dítětem se opravdu raději do silnice nevrháme. Hřiště je tak využíváno jen zpoloviny a často na něm místo dětí vidíme opilce popíjející kořalku. A v Markově je zdravotní středisko, kam chodí mnoho obyvatel Jinonic, kteří naopak bydlí na opačné straně Klikaté, takže se potřebují přes ni nějak dostat, opět nemají jak.
Prosím o vytvoření tak dlouho chybějícího přechodu.
Pokud klikatost Klikaté způsobuje, že přechod nelze udělat kvůli minimální vzdálenosti od zatáčky, prosím, snižte na Klikaté rychlost na 30 km/h, tak nebude vadit, že přechod bude 65 m za zatáčkou. Klikatá by stejně neměla být tranzitní ulicí (obzvláště po vytvoření nové ulice U Trezorky), takže jí snížení rychlosti jen prospěje.
Děkuji, Petr Papírník.

Zaslal: Petr Papírník, 25.11.2018 v 20:14

Praha 5-

Klikatá, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 11.12.2018 18:48

Dobrý den pane Papírníku,

problematika komunikace Klikaté je zástupcům MČ Praha 5 i odboru dopravy MČ Prahy 5 dlouhodobě známa.

Proto již v minulosti vznesla požadavek na zřízení světelně signalizovaného přechodu pro chodce u cvičiště vodících psů pro nevidomé.
Tento námět však naráží na nevypořádané majetkoprávní vztahy a proto nebyl dosud realizován.

Totéž se týká přechodu pro chodce přes ul. Klikatá u křižovatky s ul. Markova. Zde je nutno provést stavební úpravy, bez kterých není možno jeho vznik odsouhlasit dotčenými orgány, kterými jsou police ČR a odbor dopravy ÚMČ Praha 5.
Stavební úpravu provádí vlastník komunikace, kterým je Hl. m. Praha.

Ve věci neutěšeného dopravního a stavebně technického stavu komunikace Klikatá dále uvádím, že MČ P 5 ve spolupráci s Hl. m. Prahou zadala zpracování studie zklidnění oblasti Jinonice a Butovice a to v souvislosti s projektem Radlické radiály. Zásady tohoto řešení budou sloužit k projektu kompletní opravy komunikace Klikatá.

Dále uvádím, že odbor dopravy MČ P5 zpracoval návrh dopravního opatření, kterým bude směřován cíl Stodůlky a Nové Butovice od křižovatky Klikatá x U Trezorky k Radlické ul. a nikoliv do ul. Klikaté. Též je v řízení opatření na instalaci zákazu vjezdu nákladních vozidel o okamžité hmotnosti nad 3,5 t /mimo dopravní obsluhu/ do ul. Klikaté v úseku mezi ul. U Trezorky a Puchmajerova.

Závěrem si Vás dovoluji informovat, že minulý týden došlo k jednání se zástupcem vlastníka problematických pozemku s cílem odblokovat řízení ve věci výstavby světelně signalizovaného přechodu pro chodce u cvičiště vodících psů pro nevidomé, kde výsledek vidím velice pozitivně.

Přeji pěkný den

Ing. Jan Panenka
radní pro oblast dopravy a zastupitel MČ Prahy 5Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petr Papírník: Dobrý den, děkuji za informace a pozitivní výhled. Jestli tomu dobře rozumím, přechod přes Klikatou u Markovy by mělo realizovat hl. m. Praha. Mohl bych tedy poprosit portál chodcisobe.cz, abyste preposlali podnět na magistrát? Děkuji moc. S pozdravem Petr Papírník.
11.12.2018 v 20:28    

Chodci Sobě: Dobrý den, ano, předáno. Hezký zbytek dne.
13.12.2018 v 13:19    

Petr Papírník: Dobrý den, děkuju moc. Jste skvělí.
13.12.2018 v 20:37    

Chodci Sobě: Děkujeme!! Hezký večer.
13.12.2018 v 21:38    

Pavel Bervid: A jak ten případ pokročil za dalšího půl roku (k 3. 6. 2019)?
Prosíme, pane Ing. Jane Panenko, radní pro oblast dopravy a zastupitel MČ Prahy 5, o informaci.
03.06.2019 v 19:12    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Klikatá, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník ulice Nádražní

Praha 5, 11. březen 2015 Vyřešený

Rozbitý chodník na rohu Kroftovy ulice

Praha 5, 15. říjen 2013 Zaslaný

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)

Praha 15, 23. prosinec 2017 Zaslaný

Špatný rozhled do křižovatky

Praha - Vinoř, 22. únor 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty