Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici a ul. Gutova

Vzhledem k tomu, že není možné vytvořit bezpečnou cestu ze školy pro děti ze Svojetické do Průběžné ul. (neexistující přechod), velice by situaci pomohl vznik přechodu ul. Gutova (do ul. Srbínská). Zároveň by se zvýšila bezpečnost pro přístup dětí na hřiště Gutovka ze směru Průběžná a ze zastávek Na Hroudě.

Zaslal: jana nevedelova, 05.10.2018 v 01:16

Praha 10-

Srbínská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.10.2018 05:42

Dobrý den,

nabízí se tato cesta po vyznačených stávajících přechodech (viz příloha). Navrhovaný přechod nebudeme realizovat.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10

Přiloha:
Soubor (jpg)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

bobísek: Naprostá hloupost- přechody jsou na druhé straně- přes Srbínskou, Svojetickou a před HLAVNÍM vchodem do ZŠ Gutova. Přechod, který navrhujete je zcela zbytečným záborem dalších parkovacích míst, které stejně nebudou dodržovat motorizovaní rodiče vezoucí děti do školy. Prostě naprostá hloupost.
Z Průběžné ulice děti mohou chodit a chodí už rovnou po druhé straně od paneláků a zastávky Na Hroudě ( v tomto úseku je ulice Gutova slepá ).
05.10.2018 v 10:41    

bobísek: Vlastní zkušenost, mé děti chodí do ZŠ Gutova, obě.
05.10.2018 v 10:42    

Patrik: Zdá se mi, že paní Nevědělová chce prostě za každou cenu přechod, tak to bude tak dlouho zkoušet, až si ho někde nakonec vymodlí, i kdyby to mělo být na sebehloupějším místě. A nejlépe se semaforem k tomu! :-)

Jen tak na okraj, když tam přechod není, lze přejít přes ulici kdekoli (při dodržení základních pravidel - rozhlédnutí se atd.), když tam je, tak každý, kdo přejde blíže jak 50m od něj jinudy, tak se dopouští přestupku, což budou zase hlavně ty děti a návštěvníci Gutovky, protože pokud přijdou jinou ulicí než Srbínskou, tak prostě přes tenhle přechod nikdy nepůjdou (navíc když i cestou do té školy je to přes přechod v tomto místě už lehká zacházka).
05.10.2018 v 11:26    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Srbínská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.