Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní

Na křižovatce Nádražní - Za Ženskými domovy je dlouhý přechod pro chodce, kdy je nutné sledovat jak auta, tak tramvaje. Ze směru od Smíchova po ulici Nádražní není dovoleno odbočovat doleva pro osobní automobily do ulice Za Žen. domovy, což by mělo přecházení ulehčit. Bohužel aut, která zde odbočují v ranní a odpolední špičce, je velké množství. Autobusy, IZS zde odbočují, což je dovoleno. Přechod je dlouhý a pro starší lidi, děti, matky s kočárky velmi nepříjemný.
Vedle toho lidé při odbočování často přejedou oficiálně zamýšlený odbočovací pruh a najíždí až do sekce, kde odbočovat nemají a je jen pro chodce a tramvaje.

Zaslal: Jakub Reschke, 01.10.2018 v 21:44

Praha 5-
 
 
 
 
 
 
 
 

Za Ženskými domovy, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.10.2018 05:39

Dobré ráno, zákaz odbočení vlevo byl na křižovatku umístěn na žádost Dopravního podniku v roce 2016, když navíc odbočující automobily stojící na tramvajovém pásu brání v průjezdu tramvajím. O situaci víme a trvale žádáme obě policie, aby vynucovali dodržování dopravních předpisů v tomto místě. Bohužel se toto dopravní opatření zcela nesetkalo s porozuměním obyvatel, kteří odboru dopravy vyčítali, že se jim tim významně prodlužuje délka průjezdu směrem na Radlickou. Kontroly se v ulici Za Ženskými domovy dějí, ale bohužel tam policie nemůže stát trvale. Mimo jiné, toto dopravní značení bylo do křižovatky umístěno i z toho důvodu, že evokuje budoucí stav dopravy po rekonstrukci ulice Za Ženskými domovy. MHMP nyní zpracováná projektovou dokumentaci a celá ulice, vč. ulice Radlické projde zásadní rekonstrukcí.

Tomáš Homola, radní MČ Praha 5:Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 22.11.2018 06:31

Zde vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odboru dopravních agend:

"Postih řidičů nerespektujících zákaz odbočení vlevo z Nádražní ulice do ulice Za Ženskými domovy je plně v gesci Policie ČR nebo Městské policie hl.m. Prahy. Zkrátit přechod pro chodce nelze vzhledem k zachování jízdních pruhů ve vozovce a šíři samostatného tramvajového tělesa."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Tomáš Homola, radní MČ Praha 5: Dobré ráno, zákaz odbočení vlevo byl na křižovatku umístěn na žádost Dopravního podniku v roce 2016, když navíc odbočující automobily stojící na tramvajovém pásu brání v průjezdu tramvajím. O situaci víme a trvale žádáme obě policie, aby vynucovali dodržování dopravních předpisů v tomto místě. Bohužel se toto dopravní opatření zcela nesetkalo s porozuměním obyvatel, kteří odboru dopravy vyčítali, že se jim tim významně prodlužuje délka průjezdu směrem na Radlickou. Kontroly se v ulici Za Ženskými domovy dějí, ale bohužel tam policie nemůže stát trvale. Mimo jiné, toto dopravní značení bylo do křižovatky umístěno i z toho důvodu, že evokuje budoucí stav dopravy po rekonstrukci ulice Za Ženskými domovy. MHMP nyní zpracováná projektovou dokumentaci a celá ulice, vč. ulice Radlické projde zásadní rekonstrukcí.
05.10.2018 v 08:09    

Jakub: Bohužel policie na daném místě nebyla v raních hodinách za poslední půl rok ani jednou a místo je tedy ve stavu, jako kdyby tam značka nebyla
21.10.2018 v 22:35    

Daniel Kroček: Policii nebo i městské strážniky tam vydím skoro každý den a na tomhle místě si na pokutách určitě město vydělá. Jediné co by pomohlo aby tam auta od Nádražní nejezdily tak udělat ulici jednosměrnou od ulice Stroupežnického. Auta jedoucí o anděla můžou také využít ulici Bozděchovou jako auta přijíždějící od Smíchovského nádraží.
16.11.2018 v 18:43    

Jakub Reschke: Je dobře, že v době, kdy se tam pan Kroček vyskytuje, je tam i policie. Bohužel má zkušenost je zcela jiná, danou křižovatku projdu ráno, večer a dvakrát přes oběd a bohužel za ten půl rok ani jednou tam policie nebyla.
01.12.2018 v 21:18    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Za Ženskými domovy, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Karla Engliše-označení ulice

Praha 5, 01. červenec 2015 Zaslaný

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)

Praha 5, 20. únor 2012 Zaslaný

Chybějící přechody v ulici Dětská.

Praha 10, 08. únor 2016 Zaslaný

Nebezpečné přecházení mezi zastávkami MHD

Praha 6, 25. říjen 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty