Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní

Na křižovatce Nádražní - Za Ženskými domovy je dlouhý přechod pro chodce, kdy je nutné sledovat jak auta, tak tramvaje. Ze směru od Smíchova po ulici Nádražní není dovoleno odbočovat doleva pro osobní automobily do ulice Za Žen. domovy, což by mělo přecházení ulehčit. Bohužel aut, která zde odbočují v ranní a odpolední špičce, je velké množství. Autobusy, IZS zde odbočují, což je dovoleno. Přechod je dlouhý a pro starší lidi, děti, matky s kočárky velmi nepříjemný.
Vedle toho lidé při odbočování často přejedou oficiálně zamýšlený odbočovací pruh a najíždí až do sekce, kde odbočovat nemají a je jen pro chodce a tramvaje.

Zaslal: Jakub Reschke, 01.10.2018 v 21:44

Praha 5-
 
 
 
 
 
 
 
 

Za Ženskými domovy, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 08.10.2018 05:39

Dobré ráno, zákaz odbočení vlevo byl na křižovatku umístěn na žádost Dopravního podniku v roce 2016, když navíc odbočující automobily stojící na tramvajovém pásu brání v průjezdu tramvajím. O situaci víme a trvale žádáme obě policie, aby vynucovali dodržování dopravních předpisů v tomto místě. Bohužel se toto dopravní opatření zcela nesetkalo s porozuměním obyvatel, kteří odboru dopravy vyčítali, že se jim tim významně prodlužuje délka průjezdu směrem na Radlickou. Kontroly se v ulici Za Ženskými domovy dějí, ale bohužel tam policie nemůže stát trvale. Mimo jiné, toto dopravní značení bylo do křižovatky umístěno i z toho důvodu, že evokuje budoucí stav dopravy po rekonstrukci ulice Za Ženskými domovy. MHMP nyní zpracováná projektovou dokumentaci a celá ulice, vč. ulice Radlické projde zásadní rekonstrukcí.

Tomáš Homola, radní MČ Praha 5:Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Tomáš Homola, radní MČ Praha 5: Dobré ráno, zákaz odbočení vlevo byl na křižovatku umístěn na žádost Dopravního podniku v roce 2016, když navíc odbočující automobily stojící na tramvajovém pásu brání v průjezdu tramvajím. O situaci víme a trvale žádáme obě policie, aby vynucovali dodržování dopravních předpisů v tomto místě. Bohužel se toto dopravní opatření zcela nesetkalo s porozuměním obyvatel, kteří odboru dopravy vyčítali, že se jim tim významně prodlužuje délka průjezdu směrem na Radlickou. Kontroly se v ulici Za Ženskými domovy dějí, ale bohužel tam policie nemůže stát trvale. Mimo jiné, toto dopravní značení bylo do křižovatky umístěno i z toho důvodu, že evokuje budoucí stav dopravy po rekonstrukci ulice Za Ženskými domovy. MHMP nyní zpracováná projektovou dokumentaci a celá ulice, vč. ulice Radlické projde zásadní rekonstrukcí.
05.10.2018 v 08:09    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Za Ženskými domovy, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník v ulici Plzeňská

Praha 5, 04. únor 2014 Zaslaný

Nebezpečný přechod v ul. M. Horákové

Praha 7, 15. červen 2015 Zaslaný

Nebezpečný přechod u nám. Bří Synků podruhé

Praha 4, 24. červenec 2014 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty