Špatně viditelný přechod pro chodce

Místo: Ulice Novodvorská, Praha 4, autobusová zastávka Čechtická. Zde se nachází přechod pro chodce, který je hlavně ze směru do centra velmi špatně viditelný. Nejhůře za tmy a mokrého počasí, kdy se vozovka leskne. Značka přechodu se ztrácí ve stromu, který zde roste. Na Policii ČR jsme už upozorňovali na velký počet řidičů, kteří v tomto úseku silnice jezdí nepřiměřenou rychlostí, bohužel bez odezvy. Silnice je rovná a svádí k rychlé jízdě. Nikoho kromě nás, kteří zde bydlíme. to ovšem nezajímá. Nechápeme, proč tento přechod není lépe osvětlen speciálním přídavným světlem, který byl instalován v ulici Novodvorská od křižovatky Zálesí na všech ostatních přechodech. V srpnu tohoto roku měli právě na této křižovatce u tohoto přechodu vážnou nehodu i policisté.

Zaslal: Luboš Brandeis, 23.09.2018 v 22:51

Praha 12-

Novodvorská, Praha 12

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 25.09.2018 06:28

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to
RenataPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.10.2018 21:32

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor rozvoje a financování dopravy:

"Tento přechod máme mezi požadavky na přisvětlování přechodů na území hl. m. Prahy. Celkově jich zde máme cca 170 a k jejich uspokojování dochází pomalu. Policie zde provádí kontrolní měření rychlosti vozidel, dle informací od nich není překračování rychlosti tak problematické."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Luboš Brandeis: Policie zde provádí kontrolní měření velmi zřídka (já osobně jsem ho tu zažil, za poslední rok jednou), provádí se většinou přes všední den, o policii každý ví a tolerují se auta, která jezdí i 60 km/hod. Večer a o víkendech se tato část ulice od křižovatky k ELTODU stává pro některé automobilisty a motocyklisty (zejména s RZ obsahující S) vzhledem ke své rovinatosti, délce a šířce zkušební rychlostní dráhou.
02.10.2018 v 08:15    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Novodvorská, Praha 12

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.