Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici

Na relativně dlouhé Malešické ulici spojující Malešické náměstí a Jarov není vybudován ani jeden semafor pro možnost bezpečného přecházení především dětí z tradiční vilové čtvrti a nově vybudovaných sídlišť (např. Malešická stráň) do zástavby malešického sídliště, resp. Malešického parku. Na ulici jsou přechody pro chodce, v některých místech i menší zbržďovače a snížena maximální povolená rychlost. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že to neodrazuje řidiče k předjíždějí se navzájem, porušování maximální dovolené rychlosti a nemluvím o dáni přednosti na přechodu pro chodce. Zároveň je občas ráno vidět policista u přechodu, který zabezpečuje přechod dětí. Jeden umístěný semafor např. v křižovatce Malešická/Kodicilova/Mistrovská/Bakalářská nebo v křižovatce Malešická/Bydžovského by zajistil vyšší bezpečnost chodců, především dětí při ranních cestách do školy a odpoledním návratu ze školy a občasné služby policistů ČR lze využít na jiné důležité záležitosti. Provoz na ulici Malešická za poslední roky výrazně stoupl, zaprvé jde o spojnici mezi Jarovem a Malešicemi (vyhnutí se křižovatce Ohrada) a zároveň byl provoz navýšen díky neustále probíhající výstavbě nových panelových domů v oblasti Malešického Parku. Předpokladem je, že výstavba dle projektů bude v této oblasti i nadále pokračovat. V případě nutnosti mohu dodat další fotografie. Děkuji Kudláček

Zaslal: Jan Kudláček, 17.09.2018 v 17:38

Praha 10-
 
 
 

Malešická, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.09.2018 01:40

Dobrý den,

příslušným správním úřadem ve věci instalace SSZ je odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy, tam je potřeba s podnětem se obrátit (pozn. Chodci sobě: předáváme).

Komunikace je čerstvě po rekonstrukci, obě zmíněné křižovatky jsou zvýšené, přechody se nachází za zpomalovacím prahem, rozhledy jsou vynikající. Instalovat SSZ na jednom z několika obdobných míst jen proto, aby tam alespoň někde byla, s vysokou pravděpodobností magistrát nepovolí, takže v případném požadavku adresovaném magistrátu doporučuji být konkrétní a zdůvodnit, proč zrovna vybraný přechod by měl být tím výjimečným.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 23.09.2018 22:25

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

RenataPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.10.2018 21:40

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor rozvoje a financování dopravy:

"V tomto případě souhlasíme s vyjádřením Ing. Čecha z ÚMČ Praha 10. Komunikace je po rekonstrukci, nachází se zde zpomalovací prahy a přechody jsou přisvětleny. Není tedy zvláštní důvod, proč některý z nich osazovat SSZ. Krom toho je potřeba zohlednit i negativa SSZ, jelikož stejně jako každé jiné dopravní značení vyžaduje respektování ze strany účastníků provozu. Zejména chodci velmi často nejsou ochotni čekat na zelenou, často tak pouze stisknou tlačítko a jakmile nic nejede, přechází bez ohledu na barvu signálu. Přijíždějící auta pak mají červenou a nikdo nepřechází. Takové opatření (finančně nákladné) je pak zbytečné."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Malešická, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty