Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici

Na relativně dlouhé Malešické ulici spojující Malešické náměstí a Jarov není vybudován ani jeden semafor pro možnost bezpečného přecházení především dětí z tradiční vilové čtvrti a nově vybudovaných sídlišť (např. Malešická stráň) do zástavby malešického sídliště, resp. Malešického parku. Na ulici jsou přechody pro chodce, v některých místech i menší zbržďovače a snížena maximální povolená rychlost. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že to neodrazuje řidiče k předjíždějí se navzájem, porušování maximální dovolené rychlosti a nemluvím o dáni přednosti na přechodu pro chodce. Zároveň je občas ráno vidět policista u přechodu, který zabezpečuje přechod dětí. Jeden umístěný semafor např. v křižovatce Malešická/Kodicilova/Mistrovská/Bakalářská nebo v křižovatce Malešická/Bydžovského by zajistil vyšší bezpečnost chodců, především dětí při ranních cestách do školy a odpoledním návratu ze školy a občasné služby policistů ČR lze využít na jiné důležité záležitosti. Provoz na ulici Malešická za poslední roky výrazně stoupl, zaprvé jde o spojnici mezi Jarovem a Malešicemi (vyhnutí se křižovatce Ohrada) a zároveň byl provoz navýšen díky neustále probíhající výstavbě nových panelových domů v oblasti Malešického Parku. Předpokladem je, že výstavba dle projektů bude v této oblasti i nadále pokračovat. V případě nutnosti mohu dodat další fotografie. Děkuji Kudláček

Zaslal: Jan Kudláček, 17.09.2018 v 17:38

Praha 10-
 
 
 

Malešická, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.09.2018 01:40

Dobrý den,

příslušným správním úřadem ve věci instalace SSZ je odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy, tam je potřeba s podnětem se obrátit (pozn. Chodci sobě: předáváme).

Komunikace je čerstvě po rekonstrukci, obě zmíněné křižovatky jsou zvýšené, přechody se nachází za zpomalovacím prahem, rozhledy jsou vynikající. Instalovat SSZ na jednom z několika obdobných míst jen proto, aby tam alespoň někde byla, s vysokou pravděpodobností magistrát nepovolí, takže v případném požadavku adresovaném magistrátu doporučuji být konkrétní a zdůvodnit, proč zrovna vybraný přechod by měl být tím výjimečným.

S pozdravem

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 23.09.2018 22:25

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
za tým zmente.to

Renata



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.10.2018 21:40

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor rozvoje a financování dopravy:

"V tomto případě souhlasíme s vyjádřením Ing. Čecha z ÚMČ Praha 10. Komunikace je po rekonstrukci, nachází se zde zpomalovací prahy a přechody jsou přisvětleny. Není tedy zvláštní důvod, proč některý z nich osazovat SSZ. Krom toho je potřeba zohlednit i negativa SSZ, jelikož stejně jako každé jiné dopravní značení vyžaduje respektování ze strany účastníků provozu. Zejména chodci velmi často nejsou ochotni čekat na zelenou, často tak pouze stisknou tlačítko a jakmile nic nejede, přechází bez ohledu na barvu signálu. Přijíždějící auta pak mají červenou a nikdo nepřechází. Takové opatření (finančně nákladné) je pak zbytečné."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Malešická, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

NEDOSTATEČNÉ SEKÁNÍ TRÁVNÍKŮ

Praha 10, 22. duben 2016 Zaslaný

Úzká ulice Průběžná Praha 10

Praha 10, 24. říjen 2017 Zaslaný

Nastavení intervalů na semaforech na ulici Veletržní

Praha 7, 25. leden 2016 Bez odpovědi

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka

Praha 4, 24. červen 2016 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty