"Smazaný" přechod přes Plzeňskou ulici

Dobrý den,

u křížení Plzeňské ulice s bezejmennou komunikací zde: 50.068213, 14.349822 (u spojky do ulice Zahradníčkovy) byl ještě v roce 2009 před rekonstrukcí trati namalován přechod. Dnes existuje značení pro slepce a trať je na místě zakryta včetně nápisu 'Pozor TRAM' avšak přechod sám zakreslen není a přejít zde je tak velmi nebezpečné. K tomu bych podotknul, že osttaní přechody jsou odsud velmi daleko.

Zaslal: Anonymní uživatel, 03.04.2018 v 06:49

Praha 13-
 
 

Plzeňská, Praha 13

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 22.09.2019 22:10

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Tímto byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci. Jakmile obdržíme odpověď, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem
tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.10.2019 04:34

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor pozemních komunikací a drah:

„Dobrý den,

v rámci rekonstrukce tramvajové trati na Plzeňské cca před 10 lety došlo ke zrušení přechodu pro chodce přes Plzeňskou ulici u křižovatky se Zahradníčkovou ulicí, neboť byl tento přechod chodci minimálně využíván a zachování by znamenalo zúžit jízdní pasy v obou směrech na jeden jízdní pruh pro vytvoření ochranných ostrůvků. Proto byl nahrazen místem pro přecházení a prostor přes tramvajovou trať, která je na ostatních místech otevřená, byl upraven pro chůzi.

Stávající legislativa neumožňuje realizovat přechod bez světelné signalizace a nutných stavebních úprav."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Tomáš z chodciprotisobě.cz: Chápu, že Vás asi nepotěším, ale značení slepci říká: Kámo, nechoď tam, není tam přechod. Jde o místo pro přecházení (bez přednosti chodců).
Nový přechod Vám tam nikdo nenakreslí, protože to stávající normy bez signalizace neumožňují.
04.04.2018 v 10:25    

Ladislav Lukavský: Ale ten přechod pro chodce, ten by tam na škodu nebyl.
Prosím, zaurgujte to u příslušné Prahy 13. Ať nám odpovědní k tomu něco napíší.
01.09.2019 v 22:42    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Plzeňská, Praha 13

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Louže na přechodu u stanice metra Luka

Praha 13, 12. leden 2016 Zaslaný

Velmi kluzký chodnik

Praha 13, 24. leden 2013 Zaslaný

Díry na přechodu

Praha 9, 06. květen 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty