Nebezpečný přechod v ulici Slavínského (u křiž. s ul. K Barrandovu)

Dobrý den,
za všechny chodce prosím o posouzení a provedení úpravy viditelnosti/signalizace přechodu v ulici Slavínského (hned za křižovatkou s ulicí K Barrandovu).
Tento přechod je umístěn v bezprostřední blízkosti křižovatky a auta, která sem odbočují (vlevo) ze silnice K Barrandovu, sem často vjíždějí poměrně vysokou rychlostí. Pravděpodobně ne každý si je vědom téměř bezprostředně následujícího přechodu pro chodce. Zejména při zhoršené viditelnosti, za šera či za tmy je přechod málo přehledný a přecházející chodec je pro řidiče viditelný až na poslední chvíli nebo ho mohou přehlédnout. Domnívám se tedy, že v zájmu bezpečnosti by bylo vhodné dodat nějaké doplňkové pouliční osvětlení (příp. stávající zintenzivnit) či přechod nějakým jiným vhodným způsobem zabezpečit, např. doplnit semafor pro odbočující vozy signalizací upozorňující na přechod pro chodce.
Jak si jistě můžete ověřit u příslušných složek, zrovna včera v podvečerních hodinách zde bohužel došlo k dopravní nehodě, při které byl odbočujícím vozidlem sražen chodec na tomto přechodu pro chodce.
Děkuji za posouzení situace a provedení příslušných kroků.
Milena Lišková

Zaslal: Milena Lišková, 31.01.2018 v 13:51

Praha 5-
 
 

Slavínského, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Veru: Naprosty souhlas - prechod je velmi velmi spatne osviceny, pomohlo by i reflexni provedeni pruhu samotne zebry. Pokud clovek jedouci za sera nevi, ze tam ten prechod je, prakticky nema sanci ho zaznamenat. Kazdy den v odpoledni a vecerni spicce stoji ve smeru od Lidlu snura aut, takze vznika klasicka nebezpecna situace, ze clovek prechazi prvni cast prechodu mezi auty v kolone a v opacnem smeru se riti auta od ulice K Barrandovu, ktera toto neberou v potaz.
31.01.2018 v 21:26    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Slavínského, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Signalizace na semaforech na zastávce Kavalírka

Praha 5, 04. červen 2015 Zaslaný

Poklop kanalu nad urovni chodniku, ul. Grussova, Praha 5

Praha 5, 21. červenec 2015 Zaslaný

Nebezpečný přechod

Praha 6, 11. únor 2012 Zaslaný

Zvýraznit přechod pro chodce v Jenečské ulici

Praha 6, 13. květen 2013 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty