Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská

K tramvajové zastávce Lotyšská vede vyšlapaná cestička vedle kolejí, která se při dešti stává velmi blátivou. Cestující tudy chodí proto, aby nemuseli při cestě ze směru ul. Terronská na zastávku tramvaje do centra riskantně přecházet tam a zpět frekventovanou silnici Jugoslávských partyzánů. To je prostý fakt a cestující to takto dělat budou vždy.
Proto by bylo vhodné podmínky zlepšit - cestičku např. vysypat drtí a zhutnit, viz řešení kolem Hradčanské. Chodci a tramvaje vedle sebe mohou být - viz např. Brno a Náměstí Svobody.
Předpokládám, že úředníci (MČ P6, DP, STK,...) budou hledat důvody, proč to nejde, a budou si vymýšlet, že cestu zřídit nelze (i když tam fakticky již je), nebo že lidé mají používat přechod (a tím by se měli vystavovat zvýšenému riziku, že je přejede auto). Takže to zde bude stále vypadat jako někde v Rumunsku...

Zaslal: Jan Snížek, 18.01.2018 v 14:41

Praha 6-

Rooseveltova, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 29.01.2018 22:55

Vážený pane Snížku,

legalizace uvedené vyšlapané cestičky by byla proti drážním předpisům. Vzhledem k tomu, že tato stavba tramvajové trati včetně přístupů byla v nedávné době dokončena z fondu EU, není možné do dané stavby jakkoliv zasahovat.

Ing. Veronika Pávišová
referent pozemních komunikací
Odbor dopravy a životního prostředí
Úřad městské části Praha 6



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Rooseveltova, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící přechod ul. Libocká

Praha 6, 27. červen 2017 Nově zaslaný

Nebezpečný přechod

Praha 6, 11. únor 2012 Zaslaný

Díry v chodníku v ulici V Cibulkách.

Praha 5, 06. duben 2015 Zaslaný

Chybějící chodník před kolejí Volha

Praha 11, 06. duben 2016 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty