Parkování aut u MŠ Vozová 5

Dobrý den, ráda bych upozornila na problém před mateřskou školou Vozová 5. Domnívám se, že auta mají vjezd omezen, přesto tam každý den parkují. Loni řidiči parkovali na silnici a objížděli se po trávníku, který do značné míry zničili. Letos byly na trávník nainstalovány sloupky a řidiči parkují na chodníku před školkou. Několikrát se mi stalo, že jsme šli po chodníku a přímo před nás zaparkovalo auto, tzn. dětem jdou přímo do obličeje výfukové plyny, jsme v pohybu na chodníku omezeni a obávám se o naši bezpečnost. Když ze školky vycházíme, bojím se, aby nějaké auto zrovna neparkovalo. Jsou tam dvoje vrátka, která jsou tímto nesprávným parkováním opravdu velmi ohrožena.

Zaslal: Vlasta Mosciatti, 03.12.2017 v 20:57

Praha 3-

Vozová, Praha 3

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 09.12.2017 17:41

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se podnět týká dozorové činnosti, přeposlal jsem jej Městské policii Praha 3.

S pozdravem

Ing. Milan Kepka
vedoucí odboru dopravy
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 20.02.2018 21:08

Odpověď z MHMP:

Dobrý den,

níže zasíláme vyjádření Městské policie hl. m. Prahy:

"V souladu s ustanovením § 2 písm. d) zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obecní policii"), se strážníci Městské policie hl. m. Prahy (dále jen „MP") podílejí na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii nebo zvláštním zákonem. Jejich stěžejním úkolem je ale především zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v rámci působnosti obce.

Problematice dopravy a dopravním problémům (doprava „v klidu") se strážníci MP se věnují standardním způsobem v rámci běžného výkonu služby v rozsahu, jaký jim umožňuje aktuální stav sil a prostředků.

V případě aktuálního zjištění jakéhokoliv protiprávního jednání doporučujeme ihned oznámit takovou skutečnost prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 156 na Centrální operační středisko MP, které pak učiní další opatření k zajištění bezprostřední nápravy nežádoucího stavu.


S pozdravem a přáním krásného dne
Martina
za tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Dokoupil: No, jestli ta auta stojící před objektem školky patří rodičům nebo zaměstnancům, pak je to opravdu pikantní :-)
04.12.2017 v 09:31    

Vlasta Mosciatti: Vážený pane inženýre, děkuji za odpověď. Zajímalo by mě, zda se tímto podnětem MP zabývala, či bude zabývat. Vzhledem k tomu, že nyní dohled nad parkováním převzala firma (neorientuji se v tom, nedokážu napsat konkrétně), proběhly éterem informace, že MP se přestane o parkování starat úplně. Ovšem toto je místo, kde se vlastně parkovat nemá, tudíž se parkování kontrolovat nemusí (a prakticky ani nemůže, auto tam jistě zajíždět nebude). Situace však trvá, auta tam i nadále parkují/stojí. Situace pro pěší je tam velice nepříjemná. V okolí MŠ je už tak špatná situace pro chodce, přechod v ulici U Rajské zahrady je nepřehledný, auta do kopce většinou nestaví, z druhé strany je ostrá zatáčka. Pokud zvolím příchod ulicí Chopinova, přecházím mimo jakýkoli přechod, u ostré zatáčky ze Chopinovy do Vozové, přičemž tam je ještě vjezd do parku (do firmy) a k tom všemu auta z mého pohledu přes zákaz vjíždí přímo ke školce. Kdybych volila příchod přes park (cestičkou procházejí parkem Riegrovy sady), tak mám i nadále dvě komunikace s vozidly (jedna oprávněně a jedna neoprávněně a velmi rizikově). Zdá se mi, že je to zde zažitá praxe. Možná jsem pouze přecitlivělá na dodržování pravidel, auto nemám, dojezd mě netíží, řidiči na to pravděpodobně pohlíží jinak. Citlivá jsem skutečně proto, že bych uvítala u školky bezpečný pohyb dětí. Nevím, zda máte možnost tento komentář vidět, případně vložím podnět znovu.
15.02.2018 v 09:12    

Chodci Sobě: Dobrý večer, Váš komentář jsme předali na MČ, podnět znovu i na MHMP.
18.02.2018 v 00:07    

Vlasta Mosciatti: Dobrý den, Martino, děkuji za předání odpovědi. Domnívala jsem se, že podnět podaný tudy bude brán ze strany kompetentních orgánů jako validní. Skutečně se necítím na to volat na linku 156 (pokládám ji za linku spíše tísňovou) na auta, která parkují v místě, kde se já domnívám, že parkovat nemají (kam nemají vjíždět). Včera maminka s kočárkem musela objet auto, které stálo na chodníku. V takové situaci mám volat linku 156? Přijde mi to neadekvátní. MČ Praha 2 si této situace všimla, ale z logiky věci si pouze chrání svůj majetek (ničený trávník). Samozřejmě, že se jedná o jiné rodiče ze školky, i proto je mi to celé nepříjemné, ale mám skutečně strach o bezpečnost svou a zejména svých dětí. S příchodem teplejšího počasí mám denně strach, že až budeme vycházet z jedné konkrétní branky směrem do parku a na hřiště, přijede až k brance auto (je to každodenní situace, kdy tam auta stojí nebo přijíždějí). Moje rozhořčení není namířeno proti vám, spíš mě mrzí, že je to ze strany příslušných orgánů zlehčováno.
21.02.2018 v 10:31    

Chodci Sobě: Dobrý den paní Mosciatti, chtěli bychom se Vás zeptat, jestli byste nemohla promluvit i s vedením školky, které by mělo mít zájem chránit bezpečnost svých svěřenců. Třeba by stačilo upozornění z jejich strany – žádost/prosba směrem k rodičům, aby neparkovali bezprostředně u školky, ale o kus dál (snad to jde?), a neohrožovali ostatní.Ono to ostatně všem jen prospěje, když urazí pár metrů po svých... Někdy i tohle funguje. Volat MP opravdu není nejlepší řešení, beztak jsou hodně vytíženi, nemají kapacity a situaci by to stejně nevyřešilo.
22.02.2018 v 07:18    

Vlasta Mosciatti: Já vím, jak to myslíte. Ale domnívám se, že by zodpovědnost za řešení této situace neměla být přenášena na vedení školky. Dítě sem vodím rok a půl a rok a půl tam vidím vjíždět a parkovat auta, nejprve jsem to brala jako součást folklóru (se kterým nesouhlasím), ale postupně jsem se setkala s několika nebezpečnými situacemi a začalo mi to vadit čím dál víc. Pracuji na svém zen rozpoložení, ale prostě mi to vadí, každý den. Nejde o to, že kolem všech školek jezdí auta, tady ta auta prostě jezdí na chodník, opravdu těsně k vrátkům (dvěma vrátkům, z jedněch často vycházíme). Je mi proti srsti být přímým práskačem, jsem tu podepsaná svým pravým jménem a cítím se jako práskač (protože poukazuji na bezohlednost někoho jiného, který dle mého omezuje práva ostatních). Dvakrát jsem oslovila na ulici strážníka MP abych se na tuto problematiku zeptala. Bylo mi řečeno, že o situaci tady (tam) se ví, ale že není možné to řešit (doslovnou odpověď si nepamatuji, ale takto mi to vyznělo). Já s tím nesouhlasím. Byla jsem ráda, když jsem na tuto stránku narazila. Ale na druhou stranu mi už asi došlo, že k řešení nedojde, včera jsem pročítala podobné podněty z celé Prahy, odpověď ze strany MČ nebo MP je vždy velmi podobná, konkrétní řešení v nedohlednu.
22.02.2018 v 09:46    

Chodci Sobě: Je to tak... Podnět jsme zaslali znovu, tentokrát i paní místostarostce MČ Praha 3 pro oblast dopravy Vítkovské s prosbou o reakci a řešení této situace.
22.02.2018 v 20:22    

Vlasta Mosciatti: Po třech měsících vše zůstává při starém. Auta všude, vjíždí, vyjíždí, stojí před vrátky, couvají si. Skutečně velice nepřehledné a z mého pohledu velice nebezpečné. Nikdy to nepochopím a nikdy to nebudu akceptovat, že jsou ostatní tak bezohlední.
24.05.2018 v 09:59    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Vozová, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díra v chodníku v Přemyslovské

Praha 3, 01. listopad 2015 Zaslaný

Díra v chodníku u Divadla Járy Cimrmana

Praha 3, 23. únor 2016 Zaslaný

Parkující auta na chodníku.

Praha 10, 02. červenec 2016 Zaslaný

Nebezpečné místo - Heldova ul.

Praha 10, 01. květen 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty