Nedostatečné značení na zastávkách MHD - kouření turistů

Na zast. Praha - nádr. Veleslavín jsem prakticky každý den vystaven stejné situaci: převážně turisté, čekající na autobus linky 119 směr Letiště, si zapálí cigaretu v prostoru zastávky, následně nedopalek odhodí na zem a nastoupí do autobusu. Pochopitelně ti slušnější na výzvu o nelegálnosti počínání reagují poodstoupením stranou, nedopalek však na zemi logicky skončí stejně, protože nejbližší odpadkový koš je na opačné straně (u výstupu z metra). Řešením je umístit na gabiony, které tvoří opěrnou zeď zastávky alespoň 70x300cm velký nápis v angličtině, ruštině, italštině a španělštině, který turisty informuje, že je kouření na zastávkách v ČR zakázáno. Vyznačit na zem pruhy/prostor pro ostatní-nekouřící účastníky MHD (piktogram přeškrtnuté cigarety)? Umístít druhý koš na nedopalky na zeď z gabionů tak, aby kuřák mohl/měl reálně kam odpad odhodit.

DP hl. m. Prahy tento problém řešit nehodlá, viz odpověď paní Kubíčkové:
v terminálu Nádraží Veleslavín je naprosto dostačují počet odpadkových košů. Koše jsou nainstalovány v přístřešku, v označnících i v zeleném dělícím pásu (pro řidiče) a dále zde je několik košů které jsou ve správě TSK. Na přístřešku jsou umístěné samolepky, které výslovně zakazují kouření v prostorách přístřešku a myslím, že jsou dostačující a není potřeba dělat žádná další písemná, ani obrazová upozornění. DPP jako dopravce, nemá možnost neukázněné cestující nikterak pokutovat, od toho zde existuje státní orgán, který by měl konat svou povinnost. Ze své funkce správce mohu požádat o spolupráci Městskou Policii o častější kontrolu v dodržování zákona o nekouření na zastávkách MHD, ale to je jediná věc, kterou mohu podniknout.
S pozdravem
Marcela Kubíčková
referent
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Zaslal: Jenda Benda, 30.06.2017 v 15:19

Praha 6-

Veleslavínská, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Felix Lužický: Ta arogance odpovědi je strašná. Proč řešit problém, je jednodušší nic nedělat.
14.08.2017 v 10:44    

nováček: Odpověď je naprosto normální, nebo má DPP nějaké zákonné pravomoci k potírání kuřáků? Požádá MP, víc dělat nemůže.
Kde vidíte jakou aroganci? Je vidět, že hloupost kvete všude. Nebo vy též chodíte nakupovat rohlíky do elektra a pak se rozčilujete, že neřeší váš problém?
Než něco sesmolíte, zkuste přemýšlet, takhle to vypadá, že máte mindrák jak hrom.
19.06.2018 v 14:24    

Jenik: Problém je v tom, že než vyřešit banální věc, raději budou vymýšlet, kdo jiný za to může. Když pominu fakt, že dotyčná lže (ať vědomě či z neznalosti) když tvrdí, že tam jsou vylepeny zákazy. Nikde tam žádné nejsou, ani ty směšně malé samolepky na straně stojanu rozvrhu jízd.
19.06.2018 v 15:01    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Veleslavínská, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechody pro chodce v Karlovarské ulici

Praha 6, 01. srpen 2017 Zaslaný

Lávka nad autobusovým obratištěm Bořislavka

Praha 6, 12. říjen 2018 Zaslaný

Černá skládka v Libuši nad Modřanskou roklí

Praha - Libuš, 15. leden 2016 Bez odpovědi

Údržba zeleně v okolí metra Skalka

Praha 10, 05. říjen 2016 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty