Řidiči nedávající přednost chodcům na křižovatce na Bořislavce

Na rohu Horoměřické s Evropskou směrem blíž k centru mívají řidiči jedoucí od Dejvické zelenou ve stejnou dobu jako chodci přecházející Horoměřickou (z metra a tramvaje na autobusové zastávky směrem Nebušice a Horoměřice, tzn. nadprůměrně velký proud lidí). Přesto tam, podle mého názoru zcela nepochopitelně, nebyl při zprovoznění metra vybudován podchod až na autobusovou zastávku, aby davy lidí nemusely přecházet (zřejmě lobbing způsobil, že je naopak zcela nesmyslně vybudován podchod na druhou stranu, kde mělo stát obchodní centrum ale dosud nestojí). Podstatné je, že je třeba změnit dopravní situaci aut tak, aby bylo zamezeno jejich zelené současně s chodci na přechodu. Většina aut sice počká, ale zcel zákonitě se nacházejí pravidelně výtečníci, kteří si to prostě troufnou projet. Je třeba to vyřešit systémově, řidiči aut se, jak známo, disciplinovanějšími nestanou. Je třeba vyřešit nejen kvůli lidem, kteří se potřebují dostat na autobusovou zastávku (k nimž nepatřím), ale i kvůli např. rodičům převádějícím svoje malé děti, jelikož ani jejich zelená jim nezaručí, že nějaký majitel 'silného' auta jim dítě nepřejede. Je to o to nehoráznější, že je patrné, že jaksi byly peníze na nesmyslný podchod na druhé straně, ale na straně potřebnější investor/architekt/nevímkdo dal přednost předhození chodců libovůli řidičů. Fotografie vzhledem k rychle jezdícím autům pochopitelně nemám, ale přes přechod přecházím nejméně od doby otevření metra a problém je stále stejný.

Zaslal: Tomáš Chudý, 12.04.2017 v 10:16

Praha 6-

Horoměřická, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

jan šujan: Souhlasím. Zelená pro auta a chodce současně je vždy kříž..
Úplně minimálním opatřením by byl výtřažný oranžový panáček přímo u hrany přechodu, na někt.přechodech je instalován.
12.04.2017 v 13:02    

Tomáš z chodciprotisobě: Zelená pro chodce souběžně s hlavním směrem je standardem na všech křižovatkách nejen v Praze. Řidič má dát přednost stejně jako na neřízeném přechodu.

Jiná situace by byla, kdyby autům volno začínalo dříve a přes přechod by projížděla v momentě, kdy chodci padne zelená, to by mohlo vést k nehodám. Toto je standard a nikdo to řešit nebude, protože pak by žádnou křižovatkou moc aut neprojelo.
13.04.2017 v 14:45    

jan šujan: Ale ano, řešit se to bude.
Můžu vám vyjmenovat desítky přechodů v Praze, kde se výstražný oranžový panáček k hraně přechodu osvědčil. A nikoho to nezdržuje.
18.05.2017 v 23:15    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Horoměřická, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.