Chybějící přechod pro chodce stanice tram Chmelnice

Na začátku tramvajové stanice Chmelnice směrem do centra je přehledný přechod pro chodce se semafory. Stanice je nově chráněna betonovými bloky - svodidly - s kovovým zábradlím, a to od počátku až do konce ostrůvku. Na konci stanice pak přechod vůbec chybí,. Takže chodci přicházející z druhé strany 'zezadu' včetně dětí jedoucích tramvají do školy přebíhají nechráněně, vozidla nebrzdí a ostrůvek je 'zabarikádovaný', tak se chodec dostane jen na úzký vyvýšený kousek tramvajového pásu, který se svažuje přímo ke kolejím.... v zimě namrzlý. Chodec může před stanicí a před křižovatkou s ul. K lučinám použít přechod zebra (tedy neměl by, ten je určený k přejití ulice na druhou stranu), ale jen dnes jsem tam viděla 3 muže, kteří tam ráno kráčeli), ale skončí pak přímo na tramvajovém pásu a kráčí ke stanici po něm. Ráno a odpoledne teď ve tmě. Pokládám toto řešení za nebezpečné.

Zaslal: Irena Mertová, 24.01.2017 v 17:52

Praha 3-

Koněvova, Praha 3

Aktualizace podnětu

31.01.2017

Irena Mertová přidala následující aktualizace podnětu:

- obvyklá ranní situace....




16.08.2020

Irena Mertová přidala následující aktualizace podnětu:

Stále se nic nezměnilo.



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 26.01.2017 13:53

Dobrý den,
uvedený podnět spadá do kompetence odboru dopravních agend MHMP, kam byl předán.

S pozdravem

Ing. Milan Kepka
vedoucí odboru dopravy
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 16.08.2019 10:20

Dobrý den,

na stav přípravy rekonstrukce zastávek na Chmelnici a související světelné signalizace jsme se dotazovali TSK v červnu. Níže posílám odpověď. Projektovou dokumentaci a přesnou podobu stavby se od nich snažíme zatím neúspěšně získat.

S pozdravem,

Mgr. Ondřej Rut
místostarosta
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3

"Dobrý den,
obě světelná signalizační zařízení byla řízena jedním řadičem. Z důvodu lepší možnosti nastavení byla v obnově navržena jako samostatná SSZ. Z důvodu požadovaných rozsáhlých stavebních úprav nelze provést prostou obnovu klasickým způsobem, ale je nutno zajistit stavební povolení. Tím dochází k diametrálně odlišné doběě realizace. V současné době se dokončuje dokumentace pro stavební povolení, o které bude v dohledné době požádáno. S ohledem na zákonné lhůty není v podstatě reálné dokončit stavbu za rozumného počasí. Z tohoto důvodu budou stavby zahájeny, dle povětrnostních podmínek, počátkem roku 2020.


Ing. Jaromír Muchka
řídící správní technik
Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s."



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 24.03.2021 16:21

Podnět jsme znovu předali MHMP a MČ Praha 3, čekáme na reakci.



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petr: Uběhl další rok a žádná změna. Nějaké novinky?
30.03.2022 v 21:01    

Jan Novák: Je pravdou, že "zadek" tram zastávky, jak je vidět na fotce, ústí do ulice K Lučinám, kde je velká ZŠ. Je jasné, že většina žáků a chodců zřejmě přechází tudy a ne přes světelný přechod, na začátku zastávky.
Je pravdou, že zdejší tram ostrůvek je velmi úzký, a dochází ke štosování lidí, čekajících na tram.
Vzhledem k těmto skutečnostem by bylo žádoucí zřídit ještě jeden přechod, a rozšířit tram ostrůvek vč. nástupní plochy přechodu.
Každý má možnost si toto osobně ověřit nejlépe v ranní špičce.
25.01.2017 v 07:22    

Lála: Tak zo Kepka? Urgovali to?
Jaký je po dvou letech výsledek MHMP? Vědí to?
Jaký mají Kepka po dvou letech výsledek oni?
Jestli pak, oni Kepka, tam na Praze 3 také nejsou pro ty občaní?
Nebo jsou jen státní správa a nic jich nezajímá?
12.08.2019 v 19:23    

Lála: Tak to oni Muchka řídící správní techniku a Rut místostarosto nemohli od roku 2017 cca co 6 - 12 měsíců sem něco pro informaci občanů napsat?
Nemohli napsat o technických problémech?!
Nemohli napsat o stavebním řízení?!

To museli čekat až na urgence ?! To je jim žadatelka paní Mertová ukradená!?

Kdy Muchka pošlou stavební dokumentaci Rutovi k seznámení se, a k zveřejnění občanům?
To je to tak těžké, zvlášť když dnes je všecha projektová dokumentace také v elektronické podobě?!
16.08.2019 v 14:52    

Petr: "Z tohoto důvodu budou stavby zahájeny, dle povětrnostních podmínek, počátkem roku 2020."

Březen 2021 a stále žádná změna.
16.03.2021 v 11:31    

Chodci Sobě: Posíláme urgenci na MHMP k předání správci komunikace, TSK hl. m. Prahy.
19.03.2021 v 17:18    

Petr: Stále žádná změna.
V létě bylo vyměněno světelné signalizační zařízení na přechodu u označníku zastávky, zároveň byly vytvořeny ochranné ostrůvky pro chodce a zastávka v místě označníku rozšířena. Bohužel nebyla rozšířena celá, což nechápu, a přechod, který se v tomto podnětu řeší, nebyl vytvořen.
27.09.2022 v 15:08    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Koněvova, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

přerostlá zeleň u schodů v parku Krejcárek

Praha 3, 28. červenec 2021 Vyřešený

Ulice bez přechodů

Praha 3, 28. únor 2023 S odpovědí

Nebezpečný přechod mezi školami

Praha 5, 23. únor 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty